Start
Aktualności
Narciarskie szaleństwo. Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
poniedziałek, 21 stycznia 2019 14:13

Zima w pełni, góry zasypane śniegiem, więc postanowiliśmy sprawdzić, jakie warunki narciarskie są w górach. 17 stycznia grupa narciarzy pod opieką pana dyrektora Nowosielskiego, pani Kraut i pana Głowika szusowała na stokach Istebnej, w ośrodku Złoty Groń. Młodzież bawiła się znakomickie.
Jak widać na załączonych zdjęciach wykonanych ręką pana dyrektora (do oglądania których zapraszamy do
galerii.) - zima przepiękna!
Ferie zimowe dopiero przed nami i miejmy nadzieję, że takie warunki narciarskie na nas zaczekają.
Wybierając sie na stok pamiętajmy, że o wypadek nie jest trudno, zachowajmy ostrożność. 
Zebranie Rady Rodziców Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 23 listopada 2018 10:24
Szanowi Rodzice!


Skarbnik Rady Rodziców informuje,
że dnia 27.11.2018 (wtorek)
odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Spotkanie będzie miało miejsce w budynku
przy ul. Brynicy 7
o godz. 17:00.


Obecność wszystkich przedstawicieli Trójek Klasowych
jest bardzo ważna!
Poprawiony: piątek, 23 listopada 2018 10:26
 
Szczyt klimatyczny ONZ Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
środa, 21 listopada 2018 14:02
  W Katowicach od 2 do 14 grudnia 2018 r. odbędzie się Szczyt klimatyczny ONZ czyli 24 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Strefa Kultury będzie główną areną tego wielkiego spotkania.  Do Katowic zjedzie się prawie 30 tys. delegatów z ponad 200 krajów świata, w tym ważni politycy, dyplomaci, działacze ekologiczni, biznesmeni i dziennikarze.

SZCZYT KLIMATYCZNY ONZ (COP24)

W dniach od 16 listopada do 17 grudnia 2018 roku uruchomiony został Punkt Informacyjny o COP24 dla mieszkańców. Punkt Informacyjny zlokalizowany jest w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Rynek 1 i funkcjonuje w godzinach pracy Urzędu tj. w dniach od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30, w poniedziałki od 7:30 do 17:00. W Punkcie Informacyjnym można uzyskać bieżące informacje dotyczące organizacji Szczytu Klimatycznego w Katowicach. Uruchomione zostały dwa dedykowane numery telefoniczne: (32) 259-36-39 oraz (32) 259-34-03. Zapytania można również kierować droga elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


 
List MEN i GIS Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 16 listopada 2018 11:26

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany został do każdej szkoły w Polsce.      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                      

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

 

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

 Z wyrazami szacunku

 

Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny


Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 11:36
 
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 09 listopada 2018 09:48

8 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. Tak odradzała się Polska. Wszystkie klasy obejrzły program słowno-muzyczny, w którym wystąpili uczniowie klas 3c i 3a. W narracji, wierszach, tańcu oraz 9 pieśniach i piosenkach przedstawili wydarzenia związane z kształtowaniem się granic II Rzeczypospolitej. Uczennice klasy 3c wykonały bardzo ładną, estetyczną dekorację.” Za sterami” urządzeń technicznych jak zwykle chłopcy z 3c.

Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę.

Lucyna Kielar - Jaworska

Anna Bystroń - Piwowarska


Zapraszamy na naszego FB do galerii.Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 09:52
 
Gry terenowe ze Strażą Miejską Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
wtorek, 02 października 2018 20:37

W czwartek 27 września klasy 7a i 7b wzięły udział w Grze terenowej ze Strażą Miejską, projekcie profilaktycznym zorganizowanym na terenie Parku Bolina. Uczniowie mieli okazję zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności w trakcie wykonywania kolejnych zadań: udzielania pierwszej pomocy, zbierania informacji do sporządzenia portretu pamięciowego, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wielu innych. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Wszyscy dobrze się bawili na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała. 

                                                                                        
Zapraszamy na naszego FB do galerii.

L. Kielar-JaworskaPoprawiony: wtorek, 02 października 2018 20:43
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 126

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg