Aktualności
Gry terenowe ze Strażą Miejską Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina
wtorek, 02 października 2018 20:37

W czwartek 27 września klasy 7a i 7b wzięły udział w Grze terenowej ze Strażą Miejską, projekcie profilaktycznym zorganizowanym na terenie Parku Bolina. Uczniowie mieli okazję zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności w trakcie wykonywania kolejnych zadań: udzielania pierwszej pomocy, zbierania informacji do sporządzenia portretu pamięciowego, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wielu innych. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Wszyscy dobrze się bawili na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

Zapraszamy na naszego FB do galerii.

L. Kielar-Jaworska

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 20:43

Festiwal piłki siatkowej cd Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2018 19:01

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 ” oraz Wydział Edukacji i Spotu Urzędu Miasta Katowice byli organizatorami I Katowickiego Festiwalu Siatkówki.Turniej rozgrywany był dla uczczenia obchodów 20-lecia UKS „SOKÓŁ`43”.

Zawody rozgrywane były w dniu 22 i 23.09.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 15 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był w kategorii młodziczek. W zawodach udział wzięły 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”( I dr). Drugie miejsce zdobyła drużyna z MUKS „Michałkowice” z Siemianowic Śląskich, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”  Katowice (II dr). Czwarte miejsce zajął zespół KS „Lechia” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W I drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Oliwia Jonderko, w zespole  „Michałkowic” najlepszą zawodniczką została Monika Nazaruk, w II drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Dagmara Marońska, w zespole „Lechii” najlepszą zawodniczką została Jagoda Topolska.

W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii kadetek W zawodach uczestniczyły również 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Turniej wygrały zawodniczki UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z UKS „Mikrus” Katowice , trzecią lokatę zdobyła drużyna MUKS „Michałkowice” Siemianowice Śląskie, czwarte miejsce zajął zespół KS „Silesia Volley” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Karolina Haluch, w drużynie „Mikrusa” najlepszą zawodniczką została Kinga Walos, w drużynie „Michałkowic” najlepszą zawodniczką wybrano Julię Kaczmarczyk, w zespole „Silesii Volley” najlepszą zawodniczką została Agata Gaszczyk.

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii juniorek. W tych zawodach udział wzięły 3 zespoły: UKS „Jedynka” Rybnik, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec,UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny był zespół UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice,który wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyn MKS MOS „Płomień” Sosnowiec , trzecią lokatę zajęły zawodniczki z UKS „Jedynka” Rybnik.

Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Dominika Klosa, w zespole „Płomienia” najlepszą zawodniczką została Weronika Ślęzak, w zespole „Jedynki” najlepszą zawodniczką została Marta Urbańczyk.

W dniu 23.09.2018r. w hali OS „Kolejarz’ rozgrywano zawody w kategorii seniorek. W turnieju również udział wzięły 4 drużyny: KPKS „Halemba” Ruda Śląska, KS „Polonia” Łaziska Górne, SMS Jastrzębie Zdrój oraz gospodynie zawodów UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu zespół „Sokoła” pokonał 3:1 KPKS „Halemba”. W drugim meczu SMS Jastrzębie z Polonią w stosunku 3:1. Mecz o miejsce 3 w turnieju wygrała drużyna z Łazisk, natomiast w finale turnieju drużyna z Jastrzębia wynikiem 3:0 pokonała Sokoła.

Po zakończeniu tych zawodów trenerzy również wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W  zespole SMS Jastrzębie-Zdrój najlepszą zawodniczką została Urszula Lorenc, w zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Joanna Słomiany, w zespole „Halemby” najlepszą zawodniczką została Weronika Nalewajka, w zespole „Polonii” najlepszą zawodniczką została Magdalena Orzeszek.

Zakup nagród oraz finansowanie Festiwalu wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski

Poprawiony: niedziela, 30 września 2018 19:55

Budżet Obywatelski Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
sobota, 22 września 2018 18:51

Szanowni Mieszkańcy Szopienic i Burowca!
Dotyczy: Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice na 2019 rok. Informujemy, że w bieżącym roku został zgłoszony i poparty przez mieszkańców dzielnicy wniosek pod nazwą: „Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 44 (budynek przy ulicy Brynicy 7) w Katowicach-Szopienicach-wymiana zniszczonego parkietu na wykładzinę typu Taraflex”. Przyjęcie do realizacji tego projektu spowoduje, że wymienione w nim prace remontowe zostaną zrealizowane ze środków Urzędu Miasta Katowice w ciągu najbliższych dwóch lat i przyczynią się do poprawy warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych i szkolenia siatkarskiego, a także do poprawy bezpieczeństwa na tych zajęciach. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o udział w głosowaniu i poparcie zgłoszonego przez mieszkańca Szopienic projektu. Prosimy również o zachęcanie bliskich i znajomych do głosowania na w/w/projekt. Od Państwa aktywności w głosowaniu zależeć będzie czy nasz projekt uzyska odpowiednią liczbę punktów i czy zostanie zrealizowany. Głosowanie w tym roku odbywa się w dniach 10-23 września 2018r. W głosowaniu może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Szopienic i Burowca, który ukończył 16 lat. Głosować można internetowo na dwa sposoby: 1.Samodzielnie drogą elektroniczną ( strona www.bo.katowice.eu). Logowanie: Aby zagłosować należy na stronie głównej Budżetu Obywatelskiego kliknąć w baner „kliknij i zagłosuj”. Aby zalogować się do systemu należy podać swój PESEL oraz nazwisko panieńskie matki. Należy również zaznaczyć, że zapoznali się Państwo i akceptują treść oświadczenia. Po wprowadzeniu prawidłowych danych pojawi się lista projektów lokalnych (dzielnicowych) i ogólnomiejskich, na które można głosować. Po odkliknięciu projektu, na który chcą Państwo zagłosować należy podać swój numer telefonu komórkowego. Na ten numer otrzymacie Państwo SMS niezbędny do potwierdzenia oddania głosu. Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego. 2. Dla osób, które mogą mieć problem z obsługą komputera lub nie mają dostępu do sieci internet w Filiach Biblioteki Publicznej ul.Obrońców Westerplatte 10 i ul. Hallera 28 zostały uruchomione Stacjonarne Punkty Głosowania. Stacjonarne Punkty Głosowania charakteryzują się tym, że oprócz udostępnienia mieszkańcom komputerów do głosowania, w wyznaczone dni i godziny będą w nich dyżurowali urzędnicy, którzy nie tylko pomogą wypełnić elektroniczny formularz głosowania, ale również będą uwierzytelniali oddanie głosu przez danego mieszkańca, bez konieczności używania sms kodów. (konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości). Uwaga: Każdy mieszkaniec ma 3 punkty. Prosimy oddać na w/w projekt. PAMIĘTAJMY: Projekt lokalny Szopienice-Burowiec ID:L15/11/V „Remont sali gimnastycznej w Szkole podstawowej nr 44 (budynek przy ulicy Brynicy 7) w Katowicach-Szopienicach” –wymiana zniszczonego parkietu na wykładzinę Taraflex”.

Poprawiony: sobota, 22 września 2018 18:58