Budżet Obywatelski Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina
sobota, 22 września 2018 18:51

Szanowni Mieszkańcy Szopienic i Burowca!
Dotyczy: Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice na 2019 rok. Informujemy, że w bieżącym roku został zgłoszony i poparty przez mieszkańców dzielnicy wniosek pod nazwą: „Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 44 (budynek przy ulicy Brynicy 7) w Katowicach-Szopienicach-wymiana zniszczonego parkietu na wykładzinę typu Taraflex”. Przyjęcie do realizacji tego projektu spowoduje, że wymienione w nim prace remontowe zostaną zrealizowane ze środków Urzędu Miasta Katowice w ciągu najbliższych dwóch lat i przyczynią się do poprawy warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych i szkolenia siatkarskiego, a także do poprawy bezpieczeństwa na tych zajęciach. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o udział w głosowaniu i poparcie zgłoszonego przez mieszkańca Szopienic projektu. Prosimy również o zachęcanie bliskich i znajomych do głosowania na w/w/projekt. Od Państwa aktywności w głosowaniu zależeć będzie czy nasz projekt uzyska odpowiednią liczbę punktów i czy zostanie zrealizowany. Głosowanie w tym roku odbywa się w dniach 10-23 września 2018r. W głosowaniu może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Szopienic i Burowca, który ukończył 16 lat. Głosować można internetowo na dwa sposoby: 1.Samodzielnie drogą elektroniczną ( strona www.bo.katowice.eu). Logowanie: Aby zagłosować należy na stronie głównej Budżetu Obywatelskiego kliknąć w baner „kliknij i zagłosuj”. Aby zalogować się do systemu należy podać swój PESEL oraz nazwisko panieńskie matki. Należy również zaznaczyć, że zapoznali się Państwo i akceptują treść oświadczenia. Po wprowadzeniu prawidłowych danych pojawi się lista projektów lokalnych (dzielnicowych) i ogólnomiejskich, na które można głosować. Po odkliknięciu projektu, na który chcą Państwo zagłosować należy podać swój numer telefonu komórkowego. Na ten numer otrzymacie Państwo SMS niezbędny do potwierdzenia oddania głosu. Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego. 2. Dla osób, które mogą mieć problem z obsługą komputera lub nie mają dostępu do sieci internet w Filiach Biblioteki Publicznej ul.Obrońców Westerplatte 10 i ul. Hallera 28 zostały uruchomione Stacjonarne Punkty Głosowania. Stacjonarne Punkty Głosowania charakteryzują się tym, że oprócz udostępnienia mieszkańcom komputerów do głosowania, w wyznaczone dni i godziny będą w nich dyżurowali urzędnicy, którzy nie tylko pomogą wypełnić elektroniczny formularz głosowania, ale również będą uwierzytelniali oddanie głosu przez danego mieszkańca, bez konieczności używania sms kodów. (konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości). Uwaga: Każdy mieszkaniec ma 3 punkty. Prosimy oddać na w/w projekt. PAMIĘTAJMY: Projekt lokalny Szopienice-Burowiec ID:L15/11/V „Remont sali gimnastycznej w Szkole podstawowej nr 44 (budynek przy ulicy Brynicy 7) w Katowicach-Szopienicach” –wymiana zniszczonego parkietu na wykładzinę Taraflex”.

Poprawiony: sobota, 22 września 2018 18:58

Festiwal piłki siatkowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2018 18:08
plakat

20-lecie szopienickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „SOKÓŁ`43”

W 1998 roku szopieniccy działacze sportowi chcąc uczcić 100-lecie powołania w Szopienicach Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”  wspólnie  z Dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 43 utworzyli Uczniowski Klub Sportowy „Sokół`43”.

środa, 22 sierpnia 2018 17:13

Dyrektor SP 44 informuje, że pierwsza konferencja RP SP 44 odbędzie się w dniu 27.08.2018r. o godz.9.00 w  budynku Szkoły przy ul. Morawa 86. Obecność członków RP obowiązkowa. Zwolnieni z udziału w konferencji są nauczyciele-członkowie Komisji Egzaminacyjnych na egzaminach poprawkowych o godz. 9.00 i 10.00.
W okresie  28 - 31.08.2018. konferencje RP rozpoczynać będą się o godz.9.00.

Lato w Mieście! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
niedziela, 05 sierpnia 2018 22:01

Plaża 2018 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
wtorek, 31 lipca 2018 09:29

Po zakończeniu sezonu halowego siatkarki Sokóła`43 rozpoczęły przygotowania do rozgrywek siatkówki plażowej. W tym roku ze względu na sprzyjającą aurę treningi rozpoczęto już w kwietniu. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaprocentował  dobrymi wynikami w Mistrzostwach  Katowic, Śląska oraz Polski.

W rozgrywkach Miejskich i Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. Para Jessica Brzezińska/Emilia Mol najpierw okazały się bezkonkurencyjne w Mistrzostwach Katowic, następnie wygrały zawody rejonowe i awansowały do Finału Mistrzostw Śląska. W Turnieju Finałowym rozgrywanym na Kąpielisku Słupna w Mysłowicach  nasz zespół uplasował się na 5 miejscu.

W rozgrywkach klubowych ta sama para startująca w kategorii młodziczek w Turnieju Półfinałowym rozgrywanym na boiskach w Szopienicach zajęła 2 miejsce i awansowała do finału. W turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska rozgrywanym w Skoczowie nasze zawodniczki spisały się trochę gorzej i uplasowały się na miejscach 13-16.

Również w kategorii kadetek do finału awansowała jedna para. W Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Śląska rozgrywanym również na szopienickich boiskach w wyniku niekorzystnego losowania nasze zespoły walczyły pomiędzy sobą i niestety do finału awansował tylko jeden zespół Marta Szupka/Dagmara Lisowska. W zawodach finałowych rozgrywanych w Pszczynie nasza drużyna uplasowała się na 6 miejscu i mogła wystartować w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywano w Lublinie. Niestety ze względu na kontuzję nie mogła wystartować Marta Szupka. Godnie zastąpiła ją Julia Włosek. Nasza drużyna spisała się w tych zawodach znakomicie. Dziewczęta zajęły 2 miejsce  i awansowały do Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody finałowe rozgrywane były również w Mysłowicach na „Słupnej”. I również niestety zespół kadetek w tych zawodach uplasował się na miejscach 13-16.

W Turniejach finałowych Mistrzostw Śląska w kategorii juniorek odnieśliśmy największy sukces zdobywając srebrny medal. Na boiskach w Katowicach-Kostuchnie para Patrycja Bryl/Dżesika Kubica zajęła 2 miejsce i awansowała do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski. Niestety w zawodach rozgrywanych w dolnośląskim Strzelinie nasze zawodniczki zajęły .. miejsce i nie awansowały do turnieju finałowego.

Po raz kolejny nasze zespoły pokazały, że należą do najlepszych zespołów na Śląsku i w Polsce. Trenerami zespołów siatkówki plażowej są Przemysław Halapacz (młodziczki)  i Natalia Płodowska (kadetki i juniorki),a Paweł Głowik przygotowuje już następne pokolenie siatkarek plażowych.