Start
Aktualności
Lato w Mieście! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 sierpnia 2018 22:01
 
Plaża 2018 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 lipca 2018 09:29

Po zakończeniu sezonu halowego siatkarki Sokóła`43 rozpoczęły przygotowania do rozgrywek siatkówki plażowej. W tym roku ze względu na sprzyjającą aurę treningi rozpoczęto już w kwietniu. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaprocentował  dobrymi wynikami w Mistrzostwach  Katowic, Śląska oraz Polski.

W rozgrywkach Miejskich i Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze. Para Jessica Brzezińska/Emilia Mol najpierw okazały się bezkonkurencyjne w Mistrzostwach Katowic, następnie wygrały zawody rejonowe i awansowały do Finału Mistrzostw Śląska. W Turnieju Finałowym rozgrywanym na Kąpielisku Słupna w Mysłowicach  nasz zespół uplasował się na 5 miejscu.

W rozgrywkach klubowych ta sama para startująca w kategorii młodziczek w Turnieju Półfinałowym rozgrywanym na boiskach w Szopienicach zajęła 2 miejsce i awansowała do finału. W turnieju Finałowym Mistrzostw Śląska rozgrywanym w Skoczowie nasze zawodniczki spisały się trochę gorzej i uplasowały się na miejscach 13-16.

Również w kategorii kadetek do finału awansowała jedna para. W Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Śląska rozgrywanym również na szopienickich boiskach w wyniku niekorzystnego losowania nasze zespoły walczyły pomiędzy sobą i niestety do finału awansował tylko jeden zespół Marta Szupka/Dagmara Lisowska. W zawodach finałowych rozgrywanych w Pszczynie nasza drużyna uplasowała się na 6 miejscu i mogła wystartować w Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski. Zawody rozgrywano w Lublinie. Niestety ze względu na kontuzję nie mogła wystartować Marta Szupka. Godnie zastąpiła ją Julia Włosek. Nasza drużyna spisała się w tych zawodach znakomicie. Dziewczęta zajęły 2 miejsce  i awansowały do Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody finałowe rozgrywane były również w Mysłowicach na „Słupnej”. I również niestety zespół kadetek w tych zawodach uplasował się na miejscach 13-16.

W Turniejach finałowych Mistrzostw Śląska w kategorii juniorek odnieśliśmy największy sukces zdobywając srebrny medal. Na boiskach w Katowicach-Kostuchnie para Patrycja Bryl/Dżesika Kubica zajęła 2 miejsce i awansowała do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski. Niestety w zawodach rozgrywanych w dolnośląskim Strzelinie nasze zawodniczki zajęły .. miejsce i nie awansowały do turnieju finałowego.

Po raz kolejny nasze zespoły pokazały, że należą do najlepszych zespołów na Śląsku i w Polsce. Trenerami zespołów siatkówki plażowej są Przemysław Halapacz (młodziczki)  i Natalia Płodowska (kadetki i juniorki),a Paweł Głowik przygotowuje już następne pokolenie siatkarek plażowych.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski


Poprawiony: niedziela, 30 września 2018 19:52
 
Informacja o naborze do klasy sportowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 czerwca 2018 15:52

Informujemy, że lista osób zakwalifikowanych do klasy sportowej IV będzie wywieszona w dniu 29.06.2018r. w budynkach SP 44 przy ul. Morawa 86 i Brynicy 7.
 
Wakacje! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 czerwca 2018 00:00
Zakończenie roku szkolnego
Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2018 15:51
 
Zajęcia ekologiczne. Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 czerwca 2018 00:00
19 czerwca uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach ekologicznych, których celem było badanie jakości wody w akwenie Morawa.
Poprawiony: czwartek, 28 czerwca 2018 15:51
 
Zwiedzamy Auschwitz Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 czerwca 2018 00:00


Jak co roku klasy III gimnazjum w ramach wychowania patriotycznego oraz pamięci narodowej wyjechały na zajęcia do Muzeum Obozu Zagłady Auschwitz Memorial / Muzeum Auschwitz. Tam poznali historię obozu i zwiazaną z nim martyrologię narodów świata, czyli co może zrobić człowiek drugiemu człowiekowi.

Lekcja pokory i zadumy, historii i postaw społecznych, walki o przetrwanie i siły życia.

Ewa Zielińska


Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 07:28
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 128

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg