Start
Aktualności
Strajk w Gimnazjum nr 13 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 22 marca 2017 21:05
Informacja o całodniowym strajku pracowników Gimnazjum Nr 13 w Katowicach 31 marca 2017r.

 


Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Katowicach zwraca się Szanownych Państwa ze szczególną prośbą o życzliwość i wyrozumiałość dla naszych działań, a tym samym poparcie akcji strajkowej poprzez zapewnienie opieki Waszym dzieciom, w tym bardzo ważnym dla wszystkich pracowników oświaty dniu.

Wbrew negatywnym opiniom ekspertów oraz pomimo licznych protestów wielu organizacji pozarządowych w tym szczególnie ZNP i ruchów rodzicielskich rząd przeforsował reformę edukacji, która ma wejść w życie we wrześniu 2017 roku.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie chcąc dopuścić do chaosu, wysokich kosztów nieuzasadnionej merytorycznie reformy, uderzającej finansowo w Samorządy Gmin, obniżenia jakości edukacji oraz poziomu kształcenia dotykającego bezpośrednio ucznia, protestował przeciwko reformie w dziesiątkach oświadczeń, ekspertyz, zorganizował też kilka protestów ulicznych, w tym manifestację w Warszawie 19 listopada 2016.
Po przeprowadzeniu wszelkich procedur wymaganych przepisami prawa, ogłoszony został na dzień 31 marca 2017r. strajk jednodniowy. Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni przyjdą do swoich placówek oświatowych, ale powstrzymają się od pracy. Opiekę nad dziećmi, które tego dnia zjawią się w szkołach będą musieli zadbać pracodawcy, czyli Dyrektorzy.

Zwracamy się do Rodziców zatroskanych o przyszłość edukacyjną swoich dzieci o wsparcie działań zainicjowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W imieniu Zarządu
Jerzy Szmajda Prezes Oddziału

Poprawiony: środa, 22 marca 2017 21:07
 
Szkolne Targi Edukacyjne Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 marca 2017 21:29

Uczniowie klas TRZECICH specjalnie dla Was organizujemy

SZKOLNE TARGI EDUKACYJNE!!!!

Kiedy? 15 marca
O której? 16.15-17.30
Gdzie? Parter szkoły


Kto będzie? Przedstawiciele szkół średnich

Czego się dowiedzie? Jakie są możliwości kształcenia oraz zdobycia kwalifikacji do wykonywania zawodów kucharza, ekonomisty, handlowca, poligrafa, kelnera i wiele, wiele więcej!

Beata Laska

 
NASZE REPREZENTACJE W FINAŁACH Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 marca 2017 09:52
NASZE REPREZENTACJE W  FINAŁACH

Reprezentacje dziewcząt z Gimnazjum nr 13 awansowały do Turniejów Finałowych Miejskiej Gimnazjady w grach zespołowych.

Drużyna siatkarek w zawodach półfinałowych rozgrywanych na sali sportowej Gimnazjum nr 13 bez najmniejszych problemów uzyskała awans do finału pokonując reprezentację Gimnazjum nr 19 (3:0) oraz walkowerem (3:0) Gimnazjum nr 15.

Drużyna naszego Gimnazjum występowała w składzie: Weronika Mołczan, Liwia Olejniczak, Dagmara Lisowska, Alicja Kuta, Julia Włosek, Zuzanna Smolarczyk, Roksana Chromik, Aleksandra Widera, Marta Szupka, Olga Piegsa.

Kolejny awans do finałów  reprezentacja naszej szkoły uzyskała w piłce ręcznej dziewcząt. Najpierw w turnieju ćwierćfinałowym rozgrywanym w hali OS „Szopienice” zdecydowanie pokonała reprezentacje Gimnazjum nr 11 i Gimnazjum nr 23 awansując do półfinału.

Następnie w zawodach półfinałowych rozgrywanych w sali sportowej Gimnazjum nr 4 sprawiła bardzo miłą niespodziankę uzyskując awans do finału. W tym turnieju nasza drużyna najpierw zremisowała z Gimnazjum nr 4 (9:9), a następnie rozgromiła reprezentację Gimnazjum nr 18 (13:1).

Nasz reprezentacja w tych zawodach występowała w składzie: Martyna Chlodek,Dagmara Lisowska,Julia Włosek,Weronika Mołczan,Olga Piegsa,Alicja Kuta,Aleksandra Widera,Ewelina Adamska,Roksana Chromik,Liwia Olejniczak.

Nasze dziewczęta mają jeszcze szansę na awans do finału w zawodach  koszykówki.

Krzysztof Nowosielski 
Nabór do sekcji minisiatkówki dziewcząt Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 08 marca 2017 09:50


Uczniowski Klub Sportowy „Sokół`43 AZS AWF” Katowice ogłasza

 nabór do sekcji minisiatkówki dziewcząt

ur. w 2004 i 2005 roku (VI i V klasa).

Zajęcia prowadzone będą  w poniedziałki i środy w godz.17-18.30 w hali sportowej VI LO w Katowicach-Szopienicach ul.Lwowska 2.

Klub zapewnia fachową opiekę trenerską, sprzęt sportowy najwyższej jakości, udział w rozgrywkach sportowych i obozach sportowych (nad polskim morzem).

Najbardziej perspektywiczne zawodniczki będą mogły kontynuować szkolenie i naukę w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej w Szkole Podstawowej nr 44 w Katowicach-Szopienicach ul.Brynicy 7 (poprzednio Gimnazjum nr 13-Szkolnym Ośrodku Siatkarskim).

Zajęcia rozpoczynają się 20 marca 2017 roku.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Krzysztof Nowosielski-Prezes Klubu tel.501 247 077
Paweł Głowik – trener tel.606 406 293 
Zaproszenie :) Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 05 marca 2017 21:00
 
Nowa wersja planu lekcji. Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 stycznia 2017 13:56
Nowa wersja planu lekcji.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Plan jest TUTAJ.

Plan obowiązuje od poniedziałku 30 stycznia 2017r.Poprawiony: niedziela, 29 stycznia 2017 13:59
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 116

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg