Start
Aktualności
XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 07:30
Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” oraz Szkoła Podstawowa nr 44w Katowicach  byli organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „ XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA”. Turniej rozgrywany jest dla uczczenia pamięci patrona byłego Gimnazjum nr 13- Huberta Jerzego Wagnera. Trenera, który odnosił największe sukcesy w historii polskiej siatkówki.Zawody rozgrywane były w dniu 24.03.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 21 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był Turniej Minisiatkówki dziewcząt w kategorii „dwójek”. W zawodach udział wzięło 14 zespołów. Zawody rozgrywane były na czterech boiskach jednocześnie. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W następnym etapie również tym systemem rozgrywano mecze o poszczególne miejsca w Turnieju. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z ULKS „Start” Kłobuck. Drugie miejsce zdobyła drużyna z UKS „Sprint” Katowice, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. W przerwie pomiędzy poszczególnymi etapami turnieju zawodniczkom UKS „Sokół`43” rozdano pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport.

 W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii młodziczek. W zawodach uczestniczyły 3 katowickie  drużyny. Turniej wygrały zawodniczki  UKS „Olimpia” Katowice.  Drugie  miejsce zajęła drużyna z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (IIdr.), trzecią lokatę zdobyła drużyna UKS „Sokół `43 SMS AZS AWF” Katowice (I dr.). Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) w tej kategorii została wybrana Anna Handrysik z drużyny UKS „Olimpia” Katowice 

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii kadetek. W tych zawodach udział wzięły 4 zespoły: UKS „Źródełko” Katowice, KPKS „Halemba” Ruda Śląska, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec i UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Walka o zwycięstwo w Turnieju trwała do ostatniego seta. Turniej dzięki lepszemu stosunkowi tzw. małych punktów wygrała drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice, drugie miejsce zajęła drużyna KPKS „Halemba” Ruda Śląska, trzecią lokatę zajęły zawodniczki z MKS MOS „Płomień” Sosnowiec, a czwarte miejsce w Turnieju przypadło drużynie z UKS „Źródełko” Katowice.

Najlepszą zawodniczką (MVP) w tej kategorii wiekowej wybrano Dagmarę Lisowską z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice.

Turniej sędziowali dwaj znamienici sędziowie- w kategorii młodziczek p. Henryk Darocha, a w kategorii kadetek  p. Wiesław Cieślik. Natomiast w Turnieju Minisiatkówki rolę sędziów pełniły dziewczęta z  trzeciej klasy gimnazjalnej (3a).

Zakup nagród oraz finansowanie Memoriału wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Zapraszamy do minigalerii.
                                                                                       
Krzysztof Nowosielski


Poprawiony: środa, 28 marca 2018 07:32
 
Spotkanie z Marcinem Prusem Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:38
Szkoła Podstawowa nr 44 w Katowicach jako Siatkarski Ośrodek Szkolny przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej była organizatorem cyklu spotkań  dzieci i młodzieży z katowickich szkół podstawowych z byłym, wielokrotnym reprezentantem naszego kraju w piłce siatkowej -Marcinem Prusem.Spotkania miały na celu propagowanie uprawiania piłki siatkowej oraz upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania i działania Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Na początek Marcin Prus spotkał się z młodzieżą sportowych klas gimnazjalnych (II i III) oraz klasy VII w budynku SP 44 przy ul. Brynicy. Najpierw w auli szkoły w bardzo bezpośredniej i spontanicznej rozmowie przekazał i pokazał uczestnikom spotkania wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących swojej kariery zawodniczej oraz korzyści jakie niesie uprawianie siatkówki. Następnie w sali sportowej przeprowadził namiastkę treningu jaką prowadził kiedyś ze swoimi zawodnikami i zawodniczkami  Hubert Wagner.

Warto nadmienić, że w 2014 roku w tym budynku (wtedy Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera) Marcin Prus rozpoczął cykl spotkań z młodzieżą promując Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej.

Kolejne spotkanie z dziećmi z klasy sportowej (IV) oraz kandydatami do klasy sportowej z klas III odbyło się w sali sportowej przy ulicy Morawa. Marcin Prus zdawał tutaj kolejny życiowy egzamin. Wobec niezwykle spontanicznie reagującej widowni potrafił nawiązać z tą grupą dzieci wspaniały kontakt. Na zakończenie spotkania wykonano niezliczoną ilość wspólnych zdjęć i przybito wiele „piątek.

W następnych dniach Marcin Prus spotykał się z dziećmi i młodzieżą katowickich szkół uczestniczących w projekcie Akademii S.O.S. pod patronatem Szkoły Podstawowej nr 44. Spotkania odbyły się w SP 38,SP 4, SP 53,SP 51, SP54, SP 27. Wszędzie atmosfera spotkań była bardzo sympatyczna, otwarta i spontaniczna.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski 
Sukcesy szachistów Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:50
W dniu 20 03 2018 przedstawiciele SP 44: Marcin Wykpis, Kamil Magiera, Jakub Krzywoń Wzięli udział w X Wiosennym Turnieju Szachowym. W Turnieju uczestniczyło 26 szkół. Nasza drużyna zdobyła dla Szkoły indywidualnie I miejsce- Marcin Wykpis; II miejsce Kamil Magiera; oraz drużynowo  I miejsce.Zapraszamy do minigalerii.

Brawo nasi!


 
Mały Memoriał Huberta Wagnera Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 marca 2018 18:21 
Rekrutacja do klasy sportowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2018 21:20
Zasady rekrutacji do klasy IV sportowej o profilu piłka siatkowa
w Szkole Podstawowej nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach
na rok szkolny 2018/2019

Na rok szkolny 2018/2019 rekrutacja do klasy IV sportowej odbywać się będzie  na podstawie Zarządzenia Nr 1802/2018 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 7 lutego 2018 roku w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2018/2019 do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz klas pierwszych szkół podstawowych, a także oddziałów sportowych i oddziałów dwujęzycznych klas wyższych niż klasa pierwsza szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Katowice.

Rodzice uczniów - kandydatów do klas sportowych o profilu piłki siatkowej składają zgłoszenie wraz z załącznikami zawartymi w zgłoszeniu  (wzór na stronie internetowej szkoły), od 1 do 16 marca 2018r.   
                                                                                                                    
Sprawdzian uzdolnień kierunkowych (próby sprawności fizycznej) do klasy sportowej o profilu piłki siatkowej odbędzie się w dniu
22 marca 2018 roku o godz.17.00 w sali sportowej szkoły przy ulicy Morawa 86.

Termin dodatkowy testu w dniu 12 kwietnia 2018r. godz.17.00 w sali sportowej szkoły przy ulicy Morawa 86
Dokumenty rekrutacyjne znajdują się w załącznikach.

Pliki do pobrania:
Zgłoszenie do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa
Zgłoszenie do klasy sportowej o profilu piłka nożna
Oświadczenie
Opis testu sprawności fizycznej
Wicedyrektor Szkoły
mgr Krzysztof Nowosielski


ZAPRASZAMY

Masz pytania? Zasięgnij informacji!
Email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefon: 032 -256-98-87

Poprawiony: niedziela, 11 marca 2018 18:07
 
Walentynki Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 17 lutego 2018 00:00
Szacunek, sympatię, miłość winniśmy sobie okazywać co dzień, jednak 14 lutego, w dniu św. Walentego, robimy to w sposób szczególny.Tego dnia w szkole funkcjonowała Poczta Walentynkowa - można było wysłać anonimowo słowa sympatii do kogoś.
Symbolem gorących uczuć jest kolor czerwony, zatem symbolicznie kolor ten dominował w naszych strojach.
Sale i ich wystrój też przypominały, że lepiej żywić do innych ciepłe uczucia!

Minigaleria.

Zofia Dębska-Myszka


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 125

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg