Start
Aktualności
Turniej Wiedzy Pożarniczej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 kwietnia 2018 06:52
 13 kwietnia, nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach miejskich kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom.Klasy gimnazjalne reprezentowały nasze dwie uczennice  Ewelina Rudzka oraz Agata Antos.

Po trudnym teście pisemnym z bardzo dobrym wynikiem zakwalifikowały się do drugiej ustnej części konkursu , która poza wiedzą  wymagała również opanowania. Pytania w  Milionerach to pestka. Dziewczyny zdobyły kolejno:  Agata II oraz Ewelina III miejsce.  Jak widać 13 dalej jest dla nas szczęśliwa . Zajęliśmy dwa miejsca na podium i zgarnęliśmy cenne nagrody.

Agacie i Ewelinie gratulujemy!!!

Joanna Kusz-Drozdowska

 
Nabór do klasy sportowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 12:50
LISTA KANDYDATOW
UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE DO KLASY SPORTOWEJ (IV) W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 44 W KATOWICACH, KTÓRZY UZYSKALI POZYTYWNE WYNIKI PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

1.Wiktoria Malcharek (109 pkt.)
2.Milena Tomczyk (57 pkt.)
3.Lena    Lubańska (72 pkt.)
4.Amelia Ledwoń (53 pkt.)
5.Zuzanna Śmietana (54 pkt.)
6.Anna     Gędoś  (57 pkt.)
7.AmeliaTobolska (58 pkt.)
8.Alan    Walęcki 61 pkt.)
9.Michał Podsiadło (189 pkt)
10 .Piotr Pawlik (87 pkt)
11.Igor Roślik (86 pkt.)
12.Szymon Roślik (84 pkt.)
13.Oskar Feszter (75 pkt)
14.Szymon Szatka (67 pkt.)
15.Igor Kuczka (47 pkt.)
16.Kacper Ulbrich (61 pkt.)
17.Jakub Warchał (66 pkt.)
18.Piotr Babiak (52 pkt.)
21.Mateusz Szczyrbowski (57 pkt.)
19.Justin Jamróg (58 pkt.)
21.Ksawery Błaszczyk (85 pkt.)


 
XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 07:30
Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” oraz Szkoła Podstawowa nr 44w Katowicach  byli organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „ XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA”. Turniej rozgrywany jest dla uczczenia pamięci patrona byłego Gimnazjum nr 13- Huberta Jerzego Wagnera. Trenera, który odnosił największe sukcesy w historii polskiej siatkówki.Zawody rozgrywane były w dniu 24.03.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 21 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był Turniej Minisiatkówki dziewcząt w kategorii „dwójek”. W zawodach udział wzięło 14 zespołów. Zawody rozgrywane były na czterech boiskach jednocześnie. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W następnym etapie również tym systemem rozgrywano mecze o poszczególne miejsca w Turnieju. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z ULKS „Start” Kłobuck. Drugie miejsce zdobyła drużyna z UKS „Sprint” Katowice, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. W przerwie pomiędzy poszczególnymi etapami turnieju zawodniczkom UKS „Sokół`43” rozdano pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport.

 W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii młodziczek. W zawodach uczestniczyły 3 katowickie  drużyny. Turniej wygrały zawodniczki  UKS „Olimpia” Katowice.  Drugie  miejsce zajęła drużyna z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (IIdr.), trzecią lokatę zdobyła drużyna UKS „Sokół `43 SMS AZS AWF” Katowice (I dr.). Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) w tej kategorii została wybrana Anna Handrysik z drużyny UKS „Olimpia” Katowice 

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii kadetek. W tych zawodach udział wzięły 4 zespoły: UKS „Źródełko” Katowice, KPKS „Halemba” Ruda Śląska, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec i UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Walka o zwycięstwo w Turnieju trwała do ostatniego seta. Turniej dzięki lepszemu stosunkowi tzw. małych punktów wygrała drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice, drugie miejsce zajęła drużyna KPKS „Halemba” Ruda Śląska, trzecią lokatę zajęły zawodniczki z MKS MOS „Płomień” Sosnowiec, a czwarte miejsce w Turnieju przypadło drużynie z UKS „Źródełko” Katowice.

Najlepszą zawodniczką (MVP) w tej kategorii wiekowej wybrano Dagmarę Lisowską z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice.

Turniej sędziowali dwaj znamienici sędziowie- w kategorii młodziczek p. Henryk Darocha, a w kategorii kadetek  p. Wiesław Cieślik. Natomiast w Turnieju Minisiatkówki rolę sędziów pełniły dziewczęta z  trzeciej klasy gimnazjalnej (3a).

Zakup nagród oraz finansowanie Memoriału wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Zapraszamy do minigalerii.
                                                                                       
Krzysztof Nowosielski


Poprawiony: środa, 28 marca 2018 07:32
 
Spotkanie z Marcinem Prusem Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:38
Szkoła Podstawowa nr 44 w Katowicach jako Siatkarski Ośrodek Szkolny przy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej była organizatorem cyklu spotkań  dzieci i młodzieży z katowickich szkół podstawowych z byłym, wielokrotnym reprezentantem naszego kraju w piłce siatkowej -Marcinem Prusem.Spotkania miały na celu propagowanie uprawiania piłki siatkowej oraz upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania i działania Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Na początek Marcin Prus spotkał się z młodzieżą sportowych klas gimnazjalnych (II i III) oraz klasy VII w budynku SP 44 przy ul. Brynicy. Najpierw w auli szkoły w bardzo bezpośredniej i spontanicznej rozmowie przekazał i pokazał uczestnikom spotkania wiele cennych informacji i wskazówek dotyczących swojej kariery zawodniczej oraz korzyści jakie niesie uprawianie siatkówki. Następnie w sali sportowej przeprowadził namiastkę treningu jaką prowadził kiedyś ze swoimi zawodnikami i zawodniczkami  Hubert Wagner.

Warto nadmienić, że w 2014 roku w tym budynku (wtedy Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera) Marcin Prus rozpoczął cykl spotkań z młodzieżą promując Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej.

Kolejne spotkanie z dziećmi z klasy sportowej (IV) oraz kandydatami do klasy sportowej z klas III odbyło się w sali sportowej przy ulicy Morawa. Marcin Prus zdawał tutaj kolejny życiowy egzamin. Wobec niezwykle spontanicznie reagującej widowni potrafił nawiązać z tą grupą dzieci wspaniały kontakt. Na zakończenie spotkania wykonano niezliczoną ilość wspólnych zdjęć i przybito wiele „piątek.

W następnych dniach Marcin Prus spotykał się z dziećmi i młodzieżą katowickich szkół uczestniczących w projekcie Akademii S.O.S. pod patronatem Szkoły Podstawowej nr 44. Spotkania odbyły się w SP 38,SP 4, SP 53,SP 51, SP54, SP 27. Wszędzie atmosfera spotkań była bardzo sympatyczna, otwarta i spontaniczna.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski 
Sukcesy szachistów Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 19:50
W dniu 20 03 2018 przedstawiciele SP 44: Marcin Wykpis, Kamil Magiera, Jakub Krzywoń Wzięli udział w X Wiosennym Turnieju Szachowym. W Turnieju uczestniczyło 26 szkół. Nasza drużyna zdobyła dla Szkoły indywidualnie I miejsce- Marcin Wykpis; II miejsce Kamil Magiera; oraz drużynowo  I miejsce.Zapraszamy do minigalerii.

Brawo nasi!


 
Mały Memoriał Huberta Wagnera Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 marca 2018 18:21 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 128

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg