Start
Aktualności
WEJDŹ DO GRY … Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 listopada 2016 20:40Przed nami kolejny profilaktyczny liSTOPad w Gimnazjum 13.
Tym razem zapraszamy do udziału w grze i zmierzenia się z proponowanymi wyzwaniami.
Kolejne odsłony wyzwań, zajęć, spotkań i happeningów przed Wami.

Zachęcamy do śledzenia info na fb szkoły oraz na tablicy przy gabinecie pedagoga i psychologa.

START: 2.11.2016 – pobranie karty wejścia do gry w gabinecie 12

Małgorzata Dudała i Beata Laska


 
Wycieczka do Mosznej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 16 października 2016 18:05 W dniu 4 października odbyła się wycieczka do Mosznej, która była wyjazdem integracyjnym dla klas pierwszych. O godzinie 7.45 miała miejsce zbiórka, po której wyruszyliśmy autokarami do zamku, w którym mogliśmy zapoznać się z tajnikami magii. Najpierw udaliśmy się na zwiedzanie pałacu z przewodnikiem, który był ubrany w średniowieczny strój. Mieliśmy możliwość zobaczenia walk rycerskich, które wywarły na nas ogromne wrażenie. Rycerze zaprezentowali nam różne techniki oraz zapoznali z zasadami fair play. Potem sami mieliśmy możliwość walczenia, wykorzystując miecze ze  sztucznego tworzywa.

Następnie przenieśliśmy się w świat Harry`ego Pottera. Przydzielono nas do domów magii, w których zapoznaliśmy się z ich sekretami. Podczas zajęć uczyliśmy się zaklęć wykonywania eliksirów i sztucznych ran. Ta wycieczka i wspólnie spędzony czas dała nam dużo radości oraz możliwość lepszego poznania nowych kolegów i koleżanek. Po wspólnie spędzonym czasie w Mosznej udaliśmy się w drogę powrotną. Oczywiście odwiedziliśmy "Mc Donald`s".

Był to bardzo atrakcyjnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że będzie takich wycieczek więcej.

Galeria jest TUTAJ.
 
Weronika Halena  klasa 1 c

 
Najtrudniejszy pierwszy krok... – sprawozdanie z pasowania na gimnazjalistę Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 października 2016 19:4413 października 2016 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 13. Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter. Tym razem motywem przewodnim imprezy było spotkanie z literaturą.

Pierwszoklasiści musieli zaprezentować nie tylko swoją wiedzę i różne umiejętności, ale także udowodnić, że są zespołami ludzi wspierających się wzajemnie oraz potrafiących się cieszyć ze wspólnych sukcesów. Ich zmagania obserwowało jury w składzie Mariola Szpruch, Krzysztof Urbańczyk, Joanna Kraut - główni organizatorzy imprezy oraz przedstawiciele nowo wybranego Samorządu Uczniowskiego Klaudia Olejniczak i Weronika Mołczan.

Występy artystyczne poszczególnych zespołów klasowych polegające na przedstawieniu fragmentów wierszy Juliana Tuwima były przeplatane konkurencjami sportowymi. 

Wszyscy uczniowie zdali swój pierwszy egzamin gimnazjalny, wykazując się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą.

Po ogłoszeniu wyników nastąpiła właściwa część uroczystości, czyli ceremonia pasowania na gimnazjalistę. Na środek wystąpili odświętnie ubrani przewodniczący klas, którzy złożyli przysięgę.

Pierwszoklasiści otrzymali z rąk pana dyrektora i pani wicedyrektor pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Na koniec przedstawicielki SU życzyły młodszym koleżankom i kolegom oraz ich opiekunom wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę.

Galeria jest TUTAJ.

Joanna Kraut
 
Gry terenowe ze Strażą Miejską Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 15 października 2016 19:44   W piątek 30 września wszystkie klasy pierwsze udały się do Ośrodka Wypoczynkowego "Bolina", gdzie uczestniczyły w projekcie pn. "Gry terenowe ze strażą miejską". Projekt jest realizowany przez katowicką straż miejską we współpracy z harcerzami  XVI Szczepu Harcerskiego "Giszowiec", leśnikami z Nadleśnictwa Katowice, Wydziałem Prewencji Kryminalnej KMP Katowice, strażakami z PSP oraz ratownikami z Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa.

   Po przybyciu na Bolinę zostaliśmy podzieleni na kilkunastoosobowe zespoły. Każdy zespół musiał musiał wymyślić własną nazwę. Zajęcia polegały na zaliczaniu poszczególnych stanowisk i zdobyciu jak największej ilości punktów. Zadania były bardzo różnorodne. Musieliśmy się wykazać wiedzą na temat zagrożeń nałogami, znajomością ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerzystów, znajomością prawidłowych zachowań w lesie. Największą atrakcją były zadania praktyczne z ratownictwa medycznego, marszu na azymut oraz sprawnościowe: slalom z noszami i napełnianie wodą pojemnika. Najpierw trzeba było przejść przez tunel, potem jedna osoba pompowała wodę, a druga lała nią z węża przez otwór w skrzynce, by napełnić pojemnik. Każda para kolejno wykonywała to zadanie, a liczył się czas uzyskany przez całą drużynę.

   Na koniec punkty zostały podliczone i wyłoniły się zwycięskie grupy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i mogli odpocząć, zajadając kiełbaski z grilla. Nie zabrakło także innych atrakcji - można błlo się przejechać federalem - zabytkowym wozem strażackim, a także obejrzeć współczesny pojazd. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Zapraszamy do galerii.
                                                                                                                                                             
Mateusz Jaromin
klasa 1 c

 
Fotogaleria z Dnia Edukacji Narodowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 października 2016 20:20Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole. Organizatorem akademii była pani Elżbieta Niziołek, wystąpili w niej uczniowie klasy 3B i Weronika Ryba z kl. 2C. Pracownikom naszej szkoły piękne życzenia złożyła również nowa przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Klaudia Olejniczak.

Galeria jest dostępna TUTAJ.


 
WYBORY ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 października 2016 20:14

    "W wychowaniu chodzi właśnie o to,
     ażeby każdy człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem
     o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał ...
     [...] o to, aby umiał być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich."
                                                                                           Jan Paweł II

Jak co roku pod koniec  września odbyła się w naszym gimnazjum  kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym 12 października 2016 roku wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Każdy uczeń mógł oddać swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów.

O godzinie 12.45 nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów przez komisję skrutacyjną. Spośród oddanych głosów największą ilość uzyskali i będą pełnić w Samorządzie następujące funkcje:

Klaudia Olejniczak  (IIa) - 84 głosów- przewodnicząca
Weronika Mołczan (III a) - 48 głosów- zastępca przewodniczącego
Alicja Ćmiel (I c) -  21 głosów

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania nadzór sprawowała powołana wcześniej Komisja Wyborcza składająca się z nauczycieli p. Grażyny Dobiczek i opiekuna samorządu uczniowskiego Joanny Kraut  oraz dwóch uczniów.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w wyborach, a nowo wybranemu Zarządowi SU serdecznie gratulujemy!

Joanna Kraut 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 116

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg