Start
Aktualności
SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 czerwca 2012 21:25
SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY

Dnia 29 maja odbył się w naszej szkole Turniej Ekologiczny. Wzięły w nim udział reprezentacje większości klas.
Pierwsza część turnieju – test wiedzy - została przeprowadzona 23 maja. Przedstawiciele klas rozwiązywali test dotyczący zagadnień ekologicznych, parków narodowych, roślin i zwierząt chronionych, przyrody najbliższego nam środowiska, czyli Śląska. Punkty uzyskane z tego testu zostały doliczone do punktacji każdej z klas.

WYNIKI TESTU EKOLOGICZNEGO
KL. I A – O. Tomczok – 15 p., M. Choroś – 11 p.
KL. I B – A. Krage – 8 p., A. Szpecht – 4 p.
KL. I C – N. Nowakowska – 22 p., M. Czech – 13 p.
KL. I D – A. Błażejczyk – 14 p.
KL. II A – K. Zegadło – 14 p., N. Kowalik – 7 p.
KL. II B – W. Chabiński – 9 p., M. Miozga – 7 p.
KL. II C – Sz. Grzesiak – 19 p., A. Ostrowski – 18 p.
KL. II D – A. Chłopek – 6 p., D. Żydek – 5 p.
KL. II E – M. Dachnowska – 10 p., M. Grzesik – 8 p.
KL. III A – W. Grabosz – 21 p., A. Dąbrowska – 20 p.
KL. III B – A. Chacia – 14 p., A. Ropelewska – 11 p.
KL. III C – B. Glinowiecki – 20 p., P. Rudy – 18 p.
KL. III D – D. Rąg – 13 p., A. Ochman – 12 p.
KL. III E – K. Gola – 18 p., M. Górecki – 17 p.

    Drugą częścią turnieju było przygotowanie prezentacji lub zrobienie zdjęć na temat „Perełki przyrodnicze Górnego Śląska”. Niestety tylko kilka klas wykonało tą część i tak wygląda punktacja przyznana poszczególnym klasom:
kl. I A – 12 p.,
kl. I C – 20 p.,
kl. II A – 16 p.,
kl. II D – 10 p.,
kl. III E – 8 p.

Trzecia część turnieju odbyła się 29 maja. Turniej rozpoczęła Pani wicedyrektor Joanna Kusz-Drozdowska, która przywitała wszystkich i życzyła miłej zabawy. Następnie dziewczęta z kl. II C przedstawiły skład jury, przybliżyły uczestnikom turnieju pojęcie „Ekologia”, kilka niezbyt optymistycznych faktów ekologicznych oraz podały trzy sposoby na to, co każdy z nas może zrobić, aby poprawić sytuację i uniknąć tragicznych skutków związanych z brakiem troski o środowisko.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje większości klas,  które kolejno przedstawiały hasło ekologiczne, a następnie plakat o tematyce ekologicznej. Wiele haseł było bardzo oryginalnych. Najlepsze hasła przygotowali uczniowie z klasy III A i I C. Plakaty także były pomysłowe i ładnie wykonane. Najwyżej ocenione przez jury były plakaty wykonane przez uczennice: Agnieszkę Grajczarek z kl. II C i  Weronikę Grabosz z kl. III A. 

Następnie zaprezentowana była moda ekologiczna. Klasy (przy muzyce) prezentowały przygotowane przez siebie stroje. W tej kategorii najlepsze stroje przygotowały klasy:
I A ( zwłaszcza - oryginalny kapelusz), I B (szczegółowo dopracowane najmniejsze nawet elementy stroju) i III A.

Ostatnią kategorią była scenka/piosenka o tematyce ekologicznej. Jak zawsze, ta część turnieju wzbudziła najwięcej emocji. Na szczególne wyróżnienie zasługują: scenka w wykonaniu Agnieszki Grajczarek i Magdy Hrapek z klasy II C, piosenka dziewcząt z klasy
III A oraz piosenka chłopców z klasy I C przy akompaniamencie gitary, na której grał Daniel Kleser.

Wszystkie konkurencje oceniała komisja w składzie: Pani Dyrektor J. Kusz-Drozdowska, Pani M. Dudała, Pani G. Dobiczek i Pani Ż. Foryt. Turniej przygotowały, prowadziły i nad wszystkim czuwały Panie J. Serwa i Ż. Foryt.

Najlepszą z klas w całym Turnieju Ekologicznym okazała się klasa I C, która uzyskała 118 punktów, II miejsce zajęła klasa I A – 101 punktów, III miejsce zajęła klasa III A – 100 punktów.

Pozostałe miejsca:  IV – klasa II A, V – klasa II C, VI – klasa II E, VII – klasa I D, VIII – klasa III E, IX – klasa II D, X – klasa I B, XI – klasa III B, XII – klasa III C, XIII – klasa III D, XIV – klasa II B.

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za przygotowanie się do turnieju. Najlepszym klasom gratulujemy !!!
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na specjalnym apelu. 
               
Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ. Zapraszamy :-)

Joanna Serwa 
Dyskoteka Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 czerwca 2012 21:24
DYSKOTEKA SZKOLNA

Dnia 31 maja odbyła się ostatnia już w tym roku szkolnym dyskoteka z okazji Dnia Dziecka.

Z  powodu pewnych problemów ze sprzętem dyskoteka rozpoczęła się z małym „poślizgiem”. Przyszło na nią niewiele osób, ale dzięki naszemu szkolnemu DJ Adrianowi, którego wspierał Paweł Rudy, wszyscy bawili się bardzo dobrze. Do zabawy przyłączyła się nawet Pani Ewa Gaida, która „została porwana” przez dyskotekowe rytmy. Jak zwykle przyszło niewielu chłopaków, ale Simon z kl. I D starał się, jak mógł, by dziewczyny miały z kim tańczyć.

Ponieważ była to dyskoteka z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich jej uczestników przygotowano napoje, czekoladki i ciasteczka, które cieszyły dużym powodzeniem.

Mam nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni, szkoda tylko, że przyszło tak mało osób, bo następna dyskoteka będzie …… dopiero w przyszłym roku (szkolnym – mam nadzieję).

Galeria już jutro :-)

Opiekunka SU – Joanna Serwa 

 
Nowe galerie Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 maja 2012 21:35
Nowe galerie

Zapraszamy do przeglądania dotychczas niepublikowanych trzech nowych galerii zdjęć z wydarzeń ostatniego miesiąca.

     

Fotografie znajdują się TUTAJ. 
Święto Szkoły - kolejna galeria Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 20 maja 2012 19:07
Święto Szkoły - kolejna galeria


Zapraszamy do przeglądania naszej galerii zdjęć z kolejną porcją fotografii ze Święta Szkoły. Tym razem prezentujemy fotki wykonane przez panie Dobiczek i Dudałę.

Galeria znajduje się TUTAJ.
 
Wieści z sali gimnastycznej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 maja 2012 20:10
Wieści z sali gimnastycznej

Miło nam poinformować, że nauczyciele wychowania fizycznego opracowali autorski program związany z nauczaniem i doskonaleniem techniki pływania. Program dostępny jest poniżej:

Program
Plan pracy w klasie pierwszej
Plan pracy w klasie drugiej
Plan pracy w klasie trzeciejChętnym uczniom klas szóstych szkoły podstawowej przypominamy również że

test kwalifikacyjny


do pierwszej klasy sportowej
odbędzie się 17.05.2012r. (czwartek) o godz.16.30 na sali sportowej Gimnazjum nr 13 w Katowicach-Szopienicach ul. Brynicy 7.


 
Święto Szkoły Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 12 maja 2012 16:41
Święto Szkoły

Starożytna Olimpiada sportowa w Gimnazjum 13 , która odbyła się 12 maja 2012r już za nami.

Po raz kolejny w Szopienicach na boiskach Gimnazjum 13 przy ul Brynicy 7  odbyło się niezwykłe wydarzenie: Święto Szkoły połączone ze Środowiskowym Festynem, który w tym roku miał charakter Starożytnej Olimpiady Sportowej.

Olimpiada została zorganizowana wspólnymi siłami pracowników  i uczniów naszego Gimnazjum oraz pracowników Programu Centrum Aktywności Lokalnej w Szopienicach z MOPS Katowice oraz 27 wolontariuszy  i w dużej części sfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nie zawiedli nas również sponsorzy: Dom Handlowy „Model” K.R.M.R Kucharczyk, PW ”Arkad ”Wołczyk , Szpak oraz restauracja „Dworek Pod Lipami”,  TKKF „Czarni”.
 
Mimo , że pogoda w tym dniu  nie dopisała budynek Gimnazjum zapełnił się uczniami, absolwentami, pracownikami i gośćmi. 

Szczególnie miło było nam powitać tych najmniejszych, uczniów szkół podstawowych oraz pobliskich przedszkoli. Uczestniczyli oni aktywnie w wielu atrakcjach przygotowanych przez pracowników szkoły oraz pracowników PCAL Szopienice i wolontariuszy.

Były zawody sportowe, bawialnia dla najmłodszych z licznymi nagrodami,  pokaz filmu z  „Hałdy w Himalaje”, ścianka wspinaczkowa, wata cukrowa, grill. Wszystkie atrakcje były nieodpłatne.

Tematem przewodnim Święta Szkoły i olimpiady były Igrzyska Antyczne dlatego też na tę okazję wielu uczniów Gimnazjum i nauczycieli przywdziało stroje starożytnych Greków. Przedstawiciele poszczególnych klas rywalizowali także w znajomości kultury antycznej i starożytnej Olimpiad,y a wszystkich do boju zagrzewał zespół rockowy.
 
W trakcie olimpiady były również elementy  paraolimpiady. Uczestnicy  mogli  przejść przez tunel ciemności  i doświadczyć codziennego świata ludzi niewidomych, a także mogli wziąć udział w rozgrywkach rugby z zawodnikami z Mikołowa poruszającymi się na wózkach inwalidzkich.
 
Najbardziej aktywni i wytrwali  uczestnicy festynu wygrali cenne nagrody :  między innymi rower, podwójne bilety do kina, oryginalne piłki, którymi rozgrywane będą mecze podczas Euro, zaproszenia do pizzerii.
 
Takiej Olimpiady w Szopienicach jeszcze nie było.

Galeria znajduje się TUTAJ.

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2012 19:59
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 112 z 126

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg