Start
Aktualności
Z HAŁDY DO SKANDYNAWII Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 kwietnia 2012 21:34
Z HAŁDY DO SKANDYNAWIIZ radością donosimy, że nasz uczeń Szymon Rybkowski z klasy I d został zakwalifikowany do projektu realizowanego przez Fundację Ulica „Z HAŁDY DO SKANDYNAWII”. Z terenu Katowic zakwalifikowano czterech uczniów, w tym jednego z naszego gimnazjum.

W wyprawie weźmie udział 12 dzieci z terenu Katowic, Bytomia, Zabrza. Wyprawa planowana jest na lipiec tego roku. Będzie to około 1000 km do przebycia na rowerze. Eskapada rozpocznie się 4 lipca wylotem z Katowic, powrót planowany jest na 18 lipca.

Dzieci przejdą trening przed wyjazdem zarówno kondycyjny, jak i praktyczny. Każde z nich musi się nauczyć jak naprawić rower i poradzić sobie w ekstremalnych warunkach.

Beata Laska
 
UROCZYSTE OTWARCIE KLUBU WOLONTARIUSZA Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 kwietnia 2012 21:29
UROCZYSTE OTWARCIE KLUBU WOLONTARIUSZA W GIMNAZJUM NR 13

13 kwietnia 2012r. odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Wolontariusza w Gimnazjum nr 13. Powstanie klubu możliwe było dzięki inicjatywie wolontariuszy, oraz otwartości i życzliwości Dyrekcji Gimnazjum nr 13, przy wsparciu MOPS w Katowicach - Programu Centrum Aktywności Lokalnej w Szopienicach oraz stowarzyszenia HORYZONT.

Uroczyste przecięcie wstęgi nastąpiło o godzinie 16.00 przez Dyrektora wymienionego gimnazjum oraz Przedstawiciela Ośrodka Pomocy Społecznej  w Katowicach.

Następnie wolontariusze przedstawili, krótką prezentację, a grupa muzyczna "Szopienickie Perły" zaprezentowała  swój nowy repertuar. Goście mieli okazję uczestniczyć w odbywających się warsztatach modelarskich, warsztatach robienia biżuterii oraz kartek ozdobnych. Mogli także skosztować sałatek przygotowanych specjalnie na tą okazję przez wolontariuszy.

Wolontariusze złożyli również podziękowanie Dyrekcji Gimnazjum nr 13 za okazywaną otwartość i życzliwość, podkreślając, że są oni dla nich wzorem do naśladowania.

Najbliższe wydarzenie w Klubie Wolontariusza to warsztaty kulinarne - robienie sałatek. Chętnych zapraszamy  25 kwietnia 2012r (środa) godzina 16.30.
 
Agnieszka Rzepecka
koordynator Programu Centrum Aktywności Lokalnej w Szopienicach
 
Półfinały GimAS Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 kwietnia 2012 21:23
Półfinały GimAS

Dnia 17 kwietnia 2012r. w Gimnazjum nr 13 w Katowicach odbyły się półfinały Miejskiego Konkursu Matematycznego GIMAS 2012.
Do półfinałów zakwalifikowało się 10 szkół w tym jedna z Siemianowic Śląskich.
Finalistów poznamy w maju (termin zostanie podany finalistom).

JUBILEUSZOWĄ X EDYCJĘ KONKURSU GIMAS SWOIM HONOROWYM PATRONATEM OBJĘLI:
Prezydent Miasta Katowice - Piotr Uszok (otrzymaliśmy stosowny list - zdjęcie w galerii) i Dyrektor Gimnazjum nr 13 w Katowicach - mgr Krzysztof Nowosielski.

Wszystkim starym i obecnym uczestnikom bardzo dziękujemy za wytrwałośc i zaangażowanie w krzewieniu wiedzy matematycznej oraz współtworzenie tego konkursu. Gdyby nie udział tylu szkół, tylu chętnych uczniów, nie istniał by ten konkurs i nie można było by zobaczyć tak zdolnych matematycznie młodych ludzi.

Zapraszam na finały oraz już teraz zapraszamy za rok!!!!!
Zapraszamy równiez i inne szkoły nie tylko z Katowic do udziału w tym konkursie!!!

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!


Ewa Zielińska


 
Spotkanie młodzieży polsko -niemieckiej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 kwietnia 2012 21:14
Spotkanie młodzieży polsko -niemieckiej

 Nasi uczniowie: Mateusz Suchanek, Mateusz Król, Daniel Ziaja i Cindyrella Palion wzięli udział w międzynarodowym spotkaniu młodzieży.

 Tydzień przed Wielkanocą razem z młodzieżą z Kolonii, zwiedzali Kraków oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych, muzycznych i teatralnych w Domu Kultury na ul. Hallera. W pierszym tygodniu wakacji razem z Dyrektorem Domu Kultury oraz młodzieżą z VI LO im.Długosza  wyjadą do Kolonii w Niemczech

Fotografie z wydarzenia znajdują się TUTAJ. Zapraszamy!

Grażyna Dobiczek


 
Dni Otwarte Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 kwietnia 2012 17:26
                       

Serdecznie zapraszamy
do Gimnazjum nr 13
im. Huberta Jerzego Wagnera
na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY


Spotkanie z uczniami klas VI 
wraz z opiekunami
w poniedziałek 16  kwietnia 2012 roku

Uczniów z SP nr 42 zapraszamy na  godzinę  8.15
 Uczniów z SP nr 44 oraz SP nr 45 zapraszamy na  godzinę  11.00

Pozostałych uczniów oraz wszystkich rodziców
zapraszamy w tym samym dniu
na godzinę 17.00 (szkolna jadalnia-parter)


 
V Konferencja Akademii Regionalnej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 kwietnia 2012 17:26
V Konferencja Akademii Regionalnej

28 marca 2012 w naszej szkole miała miejsce V już edycja mini konferencji dotyczącej naszego regionu. Tematem spotkania były górskie szlaki turystyczne województwa śląskiego oraz bezpieczeństwo w górach. Wśród gości znaleźli się uczestnicy tegorocznego konkursu regionalnego ich rodzice i nauczyciele.

Zaproszenie przyjął również przewodnik górski członek PTTK pan Zbigniew Orłowski któremu w tym miejscu jeszcze raz dziękujemy za prelekcję dotycząca bezpieczeństwa na górskich szlakach.

Podczas konferencji zaprezentowane zostały cztery najlepsze prace gimnazjalistów: Aleksandry Dąbrowskiej, Sylwii Uszok, Pawła Rudego i Tomasza Hadamika. Następnie wszyscy goście mogli obejrzeć wystawę prac uczniów szkół podstawowych oraz mega pracę wykonaną przez najmłodszych uczestników naszego konkursu.

Po prezentacji prac i poczęstunku nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygnięcie konkursu "Na górskich szlakach województwa śląskiego".  Z rąk przewodnika pana Zbigniewa dyplomy i nagrody odebrali: grupa przedszkolna z SP 42, uczniowie szkół podstawowych nr 44 i 42.

I miejsce zdobyła Magdalena Kowalska, II Dominika Saletnik, III Eryk Boba i Wiktoria Stuła. Wyróżnienia otrzymali : Natalia Panasiuk, Daniel Niezabitowski, Weronika Bachowska, Mateusz Stępień, Barbara Rag, Oliwia Rudy, Jerzy Darul.

W grupie gimnazjalnej I miejsce zajęły Sylwia Uszok oraz Aleksandra Dąbrowska, II Paweł Rudy, III Tomasz Hadamik.

 Uczniów do konkursu przygotowywały Panie:  Elżbieta Cybulska, Wiesława Dąbrowska, Alicja Król.

Prace pokonkursowe można będzie obejrzeć  w naszej szkole podczas dni otwartych 16 kwietnia.
Już dzisiaj wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjum zapraszamy na kolejną konferencję w przyszłym roku szkolnym.

Podajemy adres pod, którym znajdziecie informację dotyczącą-  REGULAMINU ODZNAKI TURYSTYCZNEJ DISNEY i PTTK - http://www.pttk.katowice.pl

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ.

Opiekunowie Akademii Regionalnej
Lucyna Kielar-Jaworska
Joanna Kusz-Drozdowska 
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 116 z 128

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg