Start
Aktualności
Trzymaj Formę! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 20:16
SZKOLNY TURNIEJ PROZDROWOTNY „TRZYMAJ FORMĘ!”

Dnia 13 marca odbył się po raz kolejny Szkolny Turniej Prozdrowotny „TRZYMAJ FORMĘ!”. Wzięły w nim udział reprezentacje prawie wszystkich klas. Pierwsza część turnieju – test wiedzy - została przeprowadzona 9 marca. Przedstawiciele klas rozwiązywali test dotyczący zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia i diety. Punkty uzyskane
z tego testu zostały wliczone do całej punktacji każdej z klas.

WYNIKI TESTU WIEDZY:
Kl. I A – Aleksandra Paluch – 13 p., Oliwia Tomczok –9 p.
Kl. I B – Agnieszka Krage – 10 p., Kamil Warych – 10 p.
Kl. I C – Monika Czech – 20 p. , Natalia Gąsior – 14 p.
Kl. I D – Magdalena Pierściecka – 13 p., Robert Przybysławski – 10 p.

Kl. II A – Ewelina Kutaś - 12 p., Katarzyna Markowicz – 12 p.
Kl. II B – Wojciech Chabiński – 15 p., Piotr Giergiew – 14 p.
Kl. II C – Adam Howaniec - 18 p., Jakub Mastelarczuk – 15 p.
Kl. II D – 0 p.
Kl. II E – Dawid Libront – 7 p., Adam Sikora – 6 p.

Kl. III A – Aleksandra Dąbrowska – 12 p., Kamil Relidzyński – 12 p.
Kl. III B – Katarzyna Wdowiarska – 19 p., Magdalena Krawczyk – 18 p.
Kl. III C – Brajan Glinowiecki – 16 p., Paweł Rudy – 16 p.
Kl. III D – 0 p.
Kl. III E – Damian Jarząb – 18 p., Kamil Gola – 17 p.

W drugiej części turnieju, który odbył się 13 marca prezentowały się klasy I, II i III. Do tej części turnieju nie przystąpiły klasy II A, II B i III D. Reprezentacje klas przedstawiały kolejno: plakat promujący zdrowy styl życia, przepis i potrawę dietetyczną, scenkę lub piosenkę prozdrowotną, a następnie zmierzyły się w konkurencjach sportowych. Większość klas solidnie przygotowała się do turnieju, prezentując ciekawe plakaty, potrawy i scenki/piosenki, które wzbudziły dużo emocji. Poziom turnieju był wysoki i dość wyrównany.

Każda z klas przedstawiła ładne i oryginalnie zaprojektowane plakaty, z których najwyżej ocenione zostały plakaty wykonane przez uczniów z klas II C i III A. W drugim etapie uczniowie prezentowali potrawę dietetyczną i przepis na nią, a następnie odbyła się ich degustacja. Przygotowane przez uczniów potrawy były smaczne i dość oryginalne. Na szczególne wyróżnienie zasługują potrawy przygotowane przez klasy: I A, II E, III A, III B i III E.

Scenki i piosenki również były bardzo ciekawie przygotowane i na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się dużym talentem i pomysłowością. W kategorii scenka/piosenka wyróżnić należy reprezentacje klas: I A, I C, II E, III A i III C, których występy wzbudziły ogromne zainteresowanie i uznanie, dzięki czemu uzyskały maksymalną ilość punktów. Niestety w konkurencjach sprawnościowych przedstawiciele poszczególnych klas nie wypadli najlepiej i żadna z klas nie uzyskała maksymalnej  ilości punktów. W tej kategorii najwięcej punktów zdobyły reprezentacje z klasy I A i I C.

Konkurencje oceniała komisja w składzie: Pani Żaneta Foryt, Pani higienistka Halina Kurpanik, Pani Joanna Zakrzewska i pani Agnieszka Kubiczek. Turniej przygotowały, prowadziły i nad wszystkim czuwały Panie Joanna Serwa i Żaneta Foryt.

Najlepszą z klas w całym Turnieju „TRZYMAJ FORMĘ!” okazała się klasa I C, drugie miejsce zajęła klasa I A, a miejsce trzecie – klasa III A.

Wszystkim uczestnikom Turnieju „TRZYMAJ FORMĘ” należą się szczególne podziękowania za to, że mimo dnia wolnego od zajęć lekcyjnych przyszli, by reprezentować swoje klasy, a zwycięzcom gratulujemy!!! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w terminie późniejszym na wspólnym apelu.

Galeria znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Joanna Serwa 
APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 20:02
APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR

    W środę 29 lutego odbył się apel podsumowujący Ii semestr roku szkolnego 2011/2012. Apel składał się z 4 części. Rozpoczęła go pani v-ce dyrektor Joanna Kusz – Drozdowska, a prowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Joanna Serwa. Nad całością od strony technicznej czuwał pan Rafał Zawiślak.

    Apel rozpoczęła prezentacja wyników klasyfikacji za I semestr, którą opracowała pani Anna Bystroń - Piwowarska. Następnie pani Joanna Serwa podsumowała najciekawsze wydarzenia i konkursy przeprowadzone w I semestrze oraz wyniki współzawodnictwa klas, czyli tzw. "Ligę klas", a następnie Pani dyrektor i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody i dyplomy zwycięskim klasom. Dyplomy, symboliczne medale i nagrody otrzymali też nauczyciele wybrani przez uczniów w Konkursie na najsmerfniejszego belfra, czyli panie Ewa Zielińska, Joanna Serwa i panowie  Rafał Zawiślak i Przemysław Halapacz.
   
    Kolejną częścią apelu była prezentacja zdjęć z pobytu naszych uczniów w zaprzyjaźnionej szkole w Manncheim w Niemczech, gdzie mieli oni okazję poznać kolegów i ich szkołę oraz zwiedzić ciekawsze miejscowości. Na zakończenie przedstawione zostało to, co zawsze wzbudza najwięcej emocji, czyli prezentacja zdjęć z najciekawszych imprez i wydarzeń minionego semestru przygotowana przez pana Rafała Zawiślaka. Tak było i tym razem, często słychać było okrzyki i wybuchy śmiechu.

    Po wszystkich prezentacjach Pani Joanna Serwa przypomniała jeszcze o Szkolnym Turnieju Prozdrowotnym „Trzymaj formę”, konkursach i innych wydarzeniach, które odbędą się w marcu i na tym zakończył się apel.

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Joanna Serwa


 
OGŁOSZENIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 19:49
OGŁOSZENIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek 9 marca na lekcji 3 w sali nr 20 odbędzie się test wiedzy w ramach Turnieju „Trzymaj formę”.

We wtorek 13 marca o godz. 9.00 rozpocznie się Szkolny Turniej Prozdrowotny „Trzymaj formę”. Biorą w nim udział maksymalnie 8-osobowe reprezentacje klas.

17 marca i 21 marca będzie oceniany wystrój klas (tematyka dowolna: Dzień Kobiet, Trzymaj formę lub Wiosna).

Od 12 marca do 30 marca można do pani Joanny Serwy przynosić słodycze, zabawki, ubranka i inne artykuły do paczek dla dzieci z ubogich rodzin w ramach Akcji PCK „Radosne Święta”.

W środę 26 marca odbędzie się kiermasz świąteczny ciast, z którego dochód zostanie również przekazany na paczki świąteczne.

W środę 26 marca obowiązuje stój zielony lub żółty, który zwalnia od pytania.

Do 30 marca można przynosić zdjęcia (wywołane lub w formie prezentacji) na konkurs fotograficzny pt. „Szukamy śladów wiosny”. Zdjęcia muszą być zrobione własnoręcznie i opisane, gdzie, kiedy i przez kogo zostały zrobione. Rozstrzygnięcie konkursu w kwietniu. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody.

Przez cały miesiąc będzie sprawdzane obuwie zmienne. Można też przynosić nakrętki, zużyte baterie, tonery oraz karmę, koce i inne artykuły dla psów ze schroniska.


Joanna Serwa


Poprawiony: wtorek, 27 marca 2012 15:03
 
3A w Istebnej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 marca 2012 20:43
3A w Istebnej

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wyjazdu klasy 3A pani Marioli Szpruch do Istebnej. Dziękujemy za dostarczenie nam fotografii :-)

Galeria znajduje się TUTAJ.
 
1% podatku Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2012 20:26
1% z podatku

    Osoby, które chcą aby pieniądze z ich podatku (1%) wsparły działania Gimnazjum nr 13 im. Huberta J. Wagnera w Katowicach, proszone  są podczas wypełniania rocznego  rozliczenia PIT (ostatnia strona rozliczenia podatkowego) o wpisanie w nazwie organizacji Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Jako numer KRS należy wpisać 0000031762 a w innych informacjach  nazwę  szkoły Gimnazjum nr 13  im. Huberta J. Wagnera  w Katowicach  oraz numer 600000059288.

    Pieniądze ze wsparcia naszego Gimnazjum  przeznaczone zostaną na  zakup pomocy dydaktycznych.

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 20:27
 
Galeria zdjęć z dyskoteki ostatkowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2012 19:34
Galeria zdjęć z dyskoteki ostatkowej.

Zapraszamy do przeglądania zdjęć z galerii ostatkowej.

Galeria znajduje się TUTAJ. 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 116 z 126

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 123 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg