Start
Aktualności
Mistrzynie Katowic w siatce! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 marca 2012 15:10
Mistrzynie Katowice w siatce!

Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach w imponującym stylu wywalczyła tytuł Mistrza Katowic w
rozgrywkach Miejskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna spisała się znakomicie.
W całym cyklu rozgrywek o Mistrzostwo Katowic wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko dwa sety. W Turnieju Finałowym rozegranym w dniu
21.03.2012r. w hali  MOS Katowice  z udziałem 4 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach nasze dziewczęta najpierw dziewczęta
pokonały drużynę z Gimnazjum nr 18 (2:0), a następnie zwyciężyły reprezentację Gimnazjum nr 4 (2:1).

Nasza reprezentacja po raz drugi w historii  Gimnazjum nr 13  stanęła w tych rozgrywkach na najwyższym podium. Warto podkreślić, że trzon reprezentacji tworzyły zawodniczki z klasy II a, co rokuje nadzieje, że w przyszłym roku dziewczęta obronią tytuł. Teraz drużyna dziewcząt będzie reprezentowała miasto Katowice w
rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Skład zespołu: Joanna Słomiany (kapitan drużyny), Aleksandra Szyma, Aleksandra Nowosielska, Aleksandra Botwina, Justyna Prochownik,
Agnieszka Sendecka, Ewelina Kutaś, Karolina Operchalska, Weronika Grabosz, Klaudia Gabrysiak, Sandra Friedrich (libero). We wcześniejszych
rozgrywkach uczestniczyły również Justyna Swędrowska, Kinga Zegadło i  Natalia Kowalik.

Trenerem drużyny jest Krzysztof Nowosielski.

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ.


Poprawiony: wtorek, 27 marca 2012 19:36
 
Trzymaj Formę! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 20:16
SZKOLNY TURNIEJ PROZDROWOTNY „TRZYMAJ FORMĘ!”

Dnia 13 marca odbył się po raz kolejny Szkolny Turniej Prozdrowotny „TRZYMAJ FORMĘ!”. Wzięły w nim udział reprezentacje prawie wszystkich klas. Pierwsza część turnieju – test wiedzy - została przeprowadzona 9 marca. Przedstawiciele klas rozwiązywali test dotyczący zdrowego stylu życia, prawidłowego żywienia i diety. Punkty uzyskane
z tego testu zostały wliczone do całej punktacji każdej z klas.

WYNIKI TESTU WIEDZY:
Kl. I A – Aleksandra Paluch – 13 p., Oliwia Tomczok –9 p.
Kl. I B – Agnieszka Krage – 10 p., Kamil Warych – 10 p.
Kl. I C – Monika Czech – 20 p. , Natalia Gąsior – 14 p.
Kl. I D – Magdalena Pierściecka – 13 p., Robert Przybysławski – 10 p.

Kl. II A – Ewelina Kutaś - 12 p., Katarzyna Markowicz – 12 p.
Kl. II B – Wojciech Chabiński – 15 p., Piotr Giergiew – 14 p.
Kl. II C – Adam Howaniec - 18 p., Jakub Mastelarczuk – 15 p.
Kl. II D – 0 p.
Kl. II E – Dawid Libront – 7 p., Adam Sikora – 6 p.

Kl. III A – Aleksandra Dąbrowska – 12 p., Kamil Relidzyński – 12 p.
Kl. III B – Katarzyna Wdowiarska – 19 p., Magdalena Krawczyk – 18 p.
Kl. III C – Brajan Glinowiecki – 16 p., Paweł Rudy – 16 p.
Kl. III D – 0 p.
Kl. III E – Damian Jarząb – 18 p., Kamil Gola – 17 p.

W drugiej części turnieju, który odbył się 13 marca prezentowały się klasy I, II i III. Do tej części turnieju nie przystąpiły klasy II A, II B i III D. Reprezentacje klas przedstawiały kolejno: plakat promujący zdrowy styl życia, przepis i potrawę dietetyczną, scenkę lub piosenkę prozdrowotną, a następnie zmierzyły się w konkurencjach sportowych. Większość klas solidnie przygotowała się do turnieju, prezentując ciekawe plakaty, potrawy i scenki/piosenki, które wzbudziły dużo emocji. Poziom turnieju był wysoki i dość wyrównany.

Każda z klas przedstawiła ładne i oryginalnie zaprojektowane plakaty, z których najwyżej ocenione zostały plakaty wykonane przez uczniów z klas II C i III A. W drugim etapie uczniowie prezentowali potrawę dietetyczną i przepis na nią, a następnie odbyła się ich degustacja. Przygotowane przez uczniów potrawy były smaczne i dość oryginalne. Na szczególne wyróżnienie zasługują potrawy przygotowane przez klasy: I A, II E, III A, III B i III E.

Scenki i piosenki również były bardzo ciekawie przygotowane i na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się dużym talentem i pomysłowością. W kategorii scenka/piosenka wyróżnić należy reprezentacje klas: I A, I C, II E, III A i III C, których występy wzbudziły ogromne zainteresowanie i uznanie, dzięki czemu uzyskały maksymalną ilość punktów. Niestety w konkurencjach sprawnościowych przedstawiciele poszczególnych klas nie wypadli najlepiej i żadna z klas nie uzyskała maksymalnej  ilości punktów. W tej kategorii najwięcej punktów zdobyły reprezentacje z klasy I A i I C.

Konkurencje oceniała komisja w składzie: Pani Żaneta Foryt, Pani higienistka Halina Kurpanik, Pani Joanna Zakrzewska i pani Agnieszka Kubiczek. Turniej przygotowały, prowadziły i nad wszystkim czuwały Panie Joanna Serwa i Żaneta Foryt.

Najlepszą z klas w całym Turnieju „TRZYMAJ FORMĘ!” okazała się klasa I C, drugie miejsce zajęła klasa I A, a miejsce trzecie – klasa III A.

Wszystkim uczestnikom Turnieju „TRZYMAJ FORMĘ” należą się szczególne podziękowania za to, że mimo dnia wolnego od zajęć lekcyjnych przyszli, by reprezentować swoje klasy, a zwycięzcom gratulujemy!!! Dyplomy i nagrody zostaną wręczone w terminie późniejszym na wspólnym apelu.

Galeria znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Joanna Serwa 
APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 20:02
APEL PODSUMOWUJĄCY I SEMESTR

    W środę 29 lutego odbył się apel podsumowujący Ii semestr roku szkolnego 2011/2012. Apel składał się z 4 części. Rozpoczęła go pani v-ce dyrektor Joanna Kusz – Drozdowska, a prowadziła opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Joanna Serwa. Nad całością od strony technicznej czuwał pan Rafał Zawiślak.

    Apel rozpoczęła prezentacja wyników klasyfikacji za I semestr, którą opracowała pani Anna Bystroń - Piwowarska. Następnie pani Joanna Serwa podsumowała najciekawsze wydarzenia i konkursy przeprowadzone w I semestrze oraz wyniki współzawodnictwa klas, czyli tzw. "Ligę klas", a następnie Pani dyrektor i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nagrody i dyplomy zwycięskim klasom. Dyplomy, symboliczne medale i nagrody otrzymali też nauczyciele wybrani przez uczniów w Konkursie na najsmerfniejszego belfra, czyli panie Ewa Zielińska, Joanna Serwa i panowie  Rafał Zawiślak i Przemysław Halapacz.
   
    Kolejną częścią apelu była prezentacja zdjęć z pobytu naszych uczniów w zaprzyjaźnionej szkole w Manncheim w Niemczech, gdzie mieli oni okazję poznać kolegów i ich szkołę oraz zwiedzić ciekawsze miejscowości. Na zakończenie przedstawione zostało to, co zawsze wzbudza najwięcej emocji, czyli prezentacja zdjęć z najciekawszych imprez i wydarzeń minionego semestru przygotowana przez pana Rafała Zawiślaka. Tak było i tym razem, często słychać było okrzyki i wybuchy śmiechu.

    Po wszystkich prezentacjach Pani Joanna Serwa przypomniała jeszcze o Szkolnym Turnieju Prozdrowotnym „Trzymaj formę”, konkursach i innych wydarzeniach, które odbędą się w marcu i na tym zakończył się apel.

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Joanna Serwa


 
OGŁOSZENIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2012 19:49
OGŁOSZENIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W piątek 9 marca na lekcji 3 w sali nr 20 odbędzie się test wiedzy w ramach Turnieju „Trzymaj formę”.

We wtorek 13 marca o godz. 9.00 rozpocznie się Szkolny Turniej Prozdrowotny „Trzymaj formę”. Biorą w nim udział maksymalnie 8-osobowe reprezentacje klas.

17 marca i 21 marca będzie oceniany wystrój klas (tematyka dowolna: Dzień Kobiet, Trzymaj formę lub Wiosna).

Od 12 marca do 30 marca można do pani Joanny Serwy przynosić słodycze, zabawki, ubranka i inne artykuły do paczek dla dzieci z ubogich rodzin w ramach Akcji PCK „Radosne Święta”.

W środę 26 marca odbędzie się kiermasz świąteczny ciast, z którego dochód zostanie również przekazany na paczki świąteczne.

W środę 26 marca obowiązuje stój zielony lub żółty, który zwalnia od pytania.

Do 30 marca można przynosić zdjęcia (wywołane lub w formie prezentacji) na konkurs fotograficzny pt. „Szukamy śladów wiosny”. Zdjęcia muszą być zrobione własnoręcznie i opisane, gdzie, kiedy i przez kogo zostały zrobione. Rozstrzygnięcie konkursu w kwietniu. Dla autorów najlepszych prac przewidziane są nagrody.

Przez cały miesiąc będzie sprawdzane obuwie zmienne. Można też przynosić nakrętki, zużyte baterie, tonery oraz karmę, koce i inne artykuły dla psów ze schroniska.


Joanna Serwa


Poprawiony: wtorek, 27 marca 2012 15:03
 
3A w Istebnej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 02 marca 2012 20:43
3A w Istebnej

Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć z wyjazdu klasy 3A pani Marioli Szpruch do Istebnej. Dziękujemy za dostarczenie nam fotografii :-)

Galeria znajduje się TUTAJ.
 
1% podatku Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 marca 2012 20:26
1% z podatku

    Osoby, które chcą aby pieniądze z ich podatku (1%) wsparły działania Gimnazjum nr 13 im. Huberta J. Wagnera w Katowicach, proszone  są podczas wypełniania rocznego  rozliczenia PIT (ostatnia strona rozliczenia podatkowego) o wpisanie w nazwie organizacji Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Jako numer KRS należy wpisać 0000031762 a w innych informacjach  nazwę  szkoły Gimnazjum nr 13  im. Huberta J. Wagnera  w Katowicach  oraz numer 600000059288.

    Pieniądze ze wsparcia naszego Gimnazjum  przeznaczone zostaną na  zakup pomocy dydaktycznych.

Poprawiony: czwartek, 01 marca 2012 20:27
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 118 z 128

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg