Start
Aktualności
PROFILAKTYCZNY LISTOPAD Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2011 17:06
PROFILAKTYCZNY LISTOPAD W GIMNAZJUM NR 13
Organizatorzy: Gimnazjum nr 13 oraz  MOPS- PCAL Szopienice

Listopad w naszym gimnazjum to czas na wzmożone działania profilaktyczne. Chcemy bowiem uczyć jak zdrowo i mądrze żyć. Współorganizatorem wszystkich ostatnich działań profilaktycznych było Centrum Aktywności Lokalnej Szopienicach.

Czas na pierwsze podsumowania. Wydaje się, że różnorodność propozycji sprawiła, że każdy w jakiś sposób włączył się do proponowanych działań profilaktycznych. A działo się naprawdę dużo!

Odbyły się spotkania z osobami niepełnosprawnymi między innymi z Panem Bogdanem Gosławskim osobą niedowidzącą, oraz Panią Magdaleną Kulus, autorką książki "Blondyn i blondynka". Autorka choruje na zanik mięśni, porusza się na wózku inwalidzkim, a towarzyszy jej ukochany pies Igor.

Uczniowie klas pierwszych mieli spotkanie edukacyjne z przedstawicielem policji: „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Na godzinach wychowawczych wszyscy uczniowie rozwiązywali test „Prawdy i mity o uzależnieniach”, na lekcjach biologii ( uczniowie klas I) oglądali film „Stop narkotykom”. Na informatyce uczniowie wypełniali ankietę „Komputer-przyjaciel, czy wróg?”

W ramach działań profilaktycznych były też konkursy. Młodzież szukała ukrytych na terenie szkoły pytań na temat profilaktyki pod hasłem „Profilaktyczny detektyw”, a następnie udzielała odpowiedzi walcząc o zajęcie punktowanych miejsc. Był też konkurs na krótki filmik „Wyrwany z sieci” na temat uzależnień od Internetu, a także konkurs plastyczny „Bądź mądry i nie pal”.

Ciekawym wydarzeniem o charakterze integracyjno - edukacyjnym, w którym uczestniczyło prawie 100 dzieci z szopienickich szkół był wieczór magii w wykonaniu Tomasza Kabisa, który pokazał jak realizować swoje  marzenia. W piątek tj. 25.11.br odbyła się bezalkoholowa zabawa Andrzejkowa  dla całych rodzin zorganizowana przez  wolontariuszy  Programu Centrum Aktywności  Lokalnej w Szopienicach. Oprócz dobrej zabawy były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

A na koniec komunikat specjalny: rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie się na początku grudnia.

Beata LaskaPoprawiony: środa, 30 listopada 2011 17:08
 
Dwa dyplomy Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 18:12
Dwa dyplomy uznania dla naszej szkoły

.....

Kliknij by powiększyćPoprawiony: niedziela, 27 listopada 2011 18:13
 
Blondyn i blondyna Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:20
W środę  23 listopada w Trzynastce odbyło się kolejne fascynujące spotkanie.
 
Było to spotkanie  z "BLONDYNEM I Z BLONDYNĄ" czyli panią Magdaleną Kulus i jej psem asystentem Igorem.

Ta wyjątkowa para wprowadziła zebranych w niezwykły świat osób niepełnosprawnych. Ponad 80 osób, w absolutnej ciszy wsłuchiwało się  w historię nadludzkiej odwagi, heroizmu oraz przyjaźni pomiędzy człowiekiem  i psem.  Pani Magdalena  od urodzenia ma  zanik mięśni i jeździ na wózku, mimo to stara się żyć pełnią życia, a towarzyszy jej w tym nieodłączny asystent golden retriever  Igor .

Razem chodzą do pracy w Urzędzie Miasta Tychy, razem jeżdżą na studia i do biblioteki, razem prowadzą dogoterapię, czy warsztaty dziennikarskie dla młodzieży…  Razem też prowadzą bloga i  razem napisali książkę  "Blondyn i Blondyna".

Niekwestionowaną  gwiazdą spotkania był jednak Igor. Czarował wszystkich, wykonywał dzielnie komendy swojej pani, ćwiczył z  gimnazjalistami, nastawiał się do głaskania i miziania, sprawiał wrażenie, że czuje się jak u siebie w domu.

Bardzo dziękujemy pani Magdzie za przemiłe  spotkanie, a zainteresowanych przygodami psa Igora odsyłam do bloga: http://blondyniblondyna.blox.pl

Galeria znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Psycholog Małgorzata Dudała


 
WIECZÓR MAGII Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:19
We wtorek 22 listopada mieliśmy w szkole prawdziwy WIECZÓR MAGII.

Na Sali gimnastycznej zebrało się około 150 dzieciaków ze szkół podstawowych i z naszego gimnazjum, by podziwiać  magiczne pokazy.  Na samym początku nieźle poczarowały uczennice  Ola Bajan, Magda Marzec i Magda Pierściecka, które przygotowały układ taneczny na stepach. Tuż po nich do akcji wkroczyli chłopcy z IIIc  Mateusz Suchanek i Brajan Glinowiecki. Chłopaki wprawili publiczność w osłupienie  między innymi  gotowaniem wody w papierowym kubeczku i świecącym słoikiem z wodą oliwą, kawą i solą.

W końcu nadszedł czas na profesjonalną iluzję,  na „scenie” pojawił się magik TOMASZ KABIS. Pan Kabis, wraz z asystentami z publiczności, wciągną zebranych  w niezwykły świat iluzji, czego namiastkę można zobaczyć w foto- galerii. 

Ten przemiły wieczór  po raz kolejny potwierdził, że "SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA".

Galeria znajduje się TUTAJ.

Psycholog Małgorzata Dudała 
Dyskoteka andrzejkowa Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:19
Dyskoteka andrzejkowa za nami


Sedcznie zapraszamy do przeglądania kilkudziesięciu zdjęć z dyskoteki andrzejkowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski, która odbyła się w czwartek 24 listopada 2011r.

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ. 
W walce na spostrzegawczość... Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 listopada 2011 18:47
W walce na spostrzegawczość wygrali uczniowie.

W środę 23.11. uczniowie bawili się w profilaktycznego detektywa. Szukali 10 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień ukrytych przez pedagoga i psychologa  (dzięki pomocy nieocenionego Pana rzemieślnika) na szkolnych korytarzach. Odpowiedzi na pytania wpisywane były na kartę odpowiedzi. Na początku grudnia wśród uczestników zabawy rozlosowane zostaną nagrody.
Uczniowie bardzo szybko „wyśledzili” miejsca, w których ukryte zostały pytania- brawo dla wszystkich za spostrzegawczość.

Galeria znajduje się TUTAJ

Beata Laska


 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 120 z 125

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg