Start
Aktualności
MIKOŁAJKI 2011 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 grudnia 2011 19:50
MIKOŁAJKI 2011

We wtorek 6 grudnia, jak co roku zawitał w progi naszej szkoły Święty Mikołaj, w którego wcielił się po raz kolejny Paweł Rudy. Mikołaj ze swoimi „asystentkami” obdarował cukierkami wszystkich uczniów i pracowników szkoły, choć nie wszyscy zasłużyli na nie.

W tym dniu obowiązywał również strój mikołajkowy. Część uczniów przebrała się za Mikołaja lub miała przynajmniej jakiś element tego stroju – głównie była to czapka. Dzięki temu w szkole zrobiło się kolorowo i wesoło.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje klasa III A, w której wszyscy uczniowie byli przebrani, a także klasa I A, gdzie większa część klasy miała przebranie. Nie wszyscy włączyli się do tej zabawy, ale nie było klasy, w której nikt nie miałby choć czapki i to należy docenić.

Niektórzy uczniowie (i nauczyciele ) zrobili sobie z naszym Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Zdjęcia robił jeden z naszych „szkolnych fotografów” – Bajan Glinowiecki.

Galeria znajduje się TUTAJ :-)

Joanna SerwaPoprawiony: poniedziałek, 12 grudnia 2011 17:47
 
Komputer przyjaciel czy wróg? Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 grudnia 2011 18:18
Komputer przyjaciel czy wróg?

Poznaj wyniki badania przeprowadzonego w ramach profilaktycznego listopada.
Ankiety wypełniło 192 uczniów.

Przy komputerze uczniowie naszej szkoły spędzają średnio od 2-4 godzin dziennie. Grupa 29 uczniów podała, że przy komputerze spędza od 4-6h dziennie. Najczęściej po południu i wieczorami. Oboje rodzice, lub zazwyczaj mama interesują się ilością czasu spędzanego przy komputerze przez dziecko.

Uczniowie wykorzystują komputer najczęściej do (według ilości wskazań):
 • grania
 • nauki
 • szperania w Internecie
 • korzystają z komunikatorów
Internet używany jest najczęściej po to, żeby (według ilości wskazań)::
 • pobierać pliki (muzyka, filmy, tapety)
 • grać on-line
 • znaleźć pomoce potrzebne do odrabiania lekcji
 • sprawdzić pocztę elektroniczną
Uczniowie stwierdzali, że gdyby nie mieli dostępu do komputera to:
 • czytaliby książki, wychodzili na podwórko
 • spędzaliby więcej czasu ze znajomymi, przyjaciółmi
 • byłoby trudniej z nauką
 • oglądaliby telewizor
 • rozwijaliby swoje pasje np. taniec, fotografika
 • mieliby problem z kontaktem ze znajomymi
  Zycie bez komputera byłoby według uczniów:
 • nudne
 • ciężkie
 • bez sensu
 • możliwe
 • normalne

Podziękowania dla Pani Ewy Zielińskiej i Pana Rafała Zawiślaka za przeprowadzenie ankiety wśród uczniów.

Beata Laska
pedagog szkolny 
PROFILAKTYCZNY LISTOPAD Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2011 17:06
PROFILAKTYCZNY LISTOPAD W GIMNAZJUM NR 13
Organizatorzy: Gimnazjum nr 13 oraz  MOPS- PCAL Szopienice

Listopad w naszym gimnazjum to czas na wzmożone działania profilaktyczne. Chcemy bowiem uczyć jak zdrowo i mądrze żyć. Współorganizatorem wszystkich ostatnich działań profilaktycznych było Centrum Aktywności Lokalnej Szopienicach.

Czas na pierwsze podsumowania. Wydaje się, że różnorodność propozycji sprawiła, że każdy w jakiś sposób włączył się do proponowanych działań profilaktycznych. A działo się naprawdę dużo!

Odbyły się spotkania z osobami niepełnosprawnymi między innymi z Panem Bogdanem Gosławskim osobą niedowidzącą, oraz Panią Magdaleną Kulus, autorką książki "Blondyn i blondynka". Autorka choruje na zanik mięśni, porusza się na wózku inwalidzkim, a towarzyszy jej ukochany pies Igor.

Uczniowie klas pierwszych mieli spotkanie edukacyjne z przedstawicielem policji: „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Na godzinach wychowawczych wszyscy uczniowie rozwiązywali test „Prawdy i mity o uzależnieniach”, na lekcjach biologii ( uczniowie klas I) oglądali film „Stop narkotykom”. Na informatyce uczniowie wypełniali ankietę „Komputer-przyjaciel, czy wróg?”

W ramach działań profilaktycznych były też konkursy. Młodzież szukała ukrytych na terenie szkoły pytań na temat profilaktyki pod hasłem „Profilaktyczny detektyw”, a następnie udzielała odpowiedzi walcząc o zajęcie punktowanych miejsc. Był też konkurs na krótki filmik „Wyrwany z sieci” na temat uzależnień od Internetu, a także konkurs plastyczny „Bądź mądry i nie pal”.

Ciekawym wydarzeniem o charakterze integracyjno - edukacyjnym, w którym uczestniczyło prawie 100 dzieci z szopienickich szkół był wieczór magii w wykonaniu Tomasza Kabisa, który pokazał jak realizować swoje  marzenia. W piątek tj. 25.11.br odbyła się bezalkoholowa zabawa Andrzejkowa  dla całych rodzin zorganizowana przez  wolontariuszy  Programu Centrum Aktywności  Lokalnej w Szopienicach. Oprócz dobrej zabawy były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

A na koniec komunikat specjalny: rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie się na początku grudnia.

Beata LaskaPoprawiony: środa, 30 listopada 2011 17:08
 
Dwa dyplomy Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 18:12
Dwa dyplomy uznania dla naszej szkoły

.....

Kliknij by powiększyćPoprawiony: niedziela, 27 listopada 2011 18:13
 
Blondyn i blondyna Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:20
W środę  23 listopada w Trzynastce odbyło się kolejne fascynujące spotkanie.
 
Było to spotkanie  z "BLONDYNEM I Z BLONDYNĄ" czyli panią Magdaleną Kulus i jej psem asystentem Igorem.

Ta wyjątkowa para wprowadziła zebranych w niezwykły świat osób niepełnosprawnych. Ponad 80 osób, w absolutnej ciszy wsłuchiwało się  w historię nadludzkiej odwagi, heroizmu oraz przyjaźni pomiędzy człowiekiem  i psem.  Pani Magdalena  od urodzenia ma  zanik mięśni i jeździ na wózku, mimo to stara się żyć pełnią życia, a towarzyszy jej w tym nieodłączny asystent golden retriever  Igor .

Razem chodzą do pracy w Urzędzie Miasta Tychy, razem jeżdżą na studia i do biblioteki, razem prowadzą dogoterapię, czy warsztaty dziennikarskie dla młodzieży…  Razem też prowadzą bloga i  razem napisali książkę  "Blondyn i Blondyna".

Niekwestionowaną  gwiazdą spotkania był jednak Igor. Czarował wszystkich, wykonywał dzielnie komendy swojej pani, ćwiczył z  gimnazjalistami, nastawiał się do głaskania i miziania, sprawiał wrażenie, że czuje się jak u siebie w domu.

Bardzo dziękujemy pani Magdzie za przemiłe  spotkanie, a zainteresowanych przygodami psa Igora odsyłam do bloga: http://blondyniblondyna.blox.pl

Galeria znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Psycholog Małgorzata Dudała


 
WIECZÓR MAGII Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:19
We wtorek 22 listopada mieliśmy w szkole prawdziwy WIECZÓR MAGII.

Na Sali gimnastycznej zebrało się około 150 dzieciaków ze szkół podstawowych i z naszego gimnazjum, by podziwiać  magiczne pokazy.  Na samym początku nieźle poczarowały uczennice  Ola Bajan, Magda Marzec i Magda Pierściecka, które przygotowały układ taneczny na stepach. Tuż po nich do akcji wkroczyli chłopcy z IIIc  Mateusz Suchanek i Brajan Glinowiecki. Chłopaki wprawili publiczność w osłupienie  między innymi  gotowaniem wody w papierowym kubeczku i świecącym słoikiem z wodą oliwą, kawą i solą.

W końcu nadszedł czas na profesjonalną iluzję,  na „scenie” pojawił się magik TOMASZ KABIS. Pan Kabis, wraz z asystentami z publiczności, wciągną zebranych  w niezwykły świat iluzji, czego namiastkę można zobaczyć w foto- galerii. 

Ten przemiły wieczór  po raz kolejny potwierdził, że "SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA".

Galeria znajduje się TUTAJ.

Psycholog Małgorzata Dudała 
«pierwszapoprzednia121122123124125126następnaostatnia»

Strona 121 z 126

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg