Start
Aktualności
Blondyn i blondyna Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:20
W środę  23 listopada w Trzynastce odbyło się kolejne fascynujące spotkanie.
 
Było to spotkanie  z "BLONDYNEM I Z BLONDYNĄ" czyli panią Magdaleną Kulus i jej psem asystentem Igorem.

Ta wyjątkowa para wprowadziła zebranych w niezwykły świat osób niepełnosprawnych. Ponad 80 osób, w absolutnej ciszy wsłuchiwało się  w historię nadludzkiej odwagi, heroizmu oraz przyjaźni pomiędzy człowiekiem  i psem.  Pani Magdalena  od urodzenia ma  zanik mięśni i jeździ na wózku, mimo to stara się żyć pełnią życia, a towarzyszy jej w tym nieodłączny asystent golden retriever  Igor .

Razem chodzą do pracy w Urzędzie Miasta Tychy, razem jeżdżą na studia i do biblioteki, razem prowadzą dogoterapię, czy warsztaty dziennikarskie dla młodzieży…  Razem też prowadzą bloga i  razem napisali książkę  "Blondyn i Blondyna".

Niekwestionowaną  gwiazdą spotkania był jednak Igor. Czarował wszystkich, wykonywał dzielnie komendy swojej pani, ćwiczył z  gimnazjalistami, nastawiał się do głaskania i miziania, sprawiał wrażenie, że czuje się jak u siebie w domu.

Bardzo dziękujemy pani Magdzie za przemiłe  spotkanie, a zainteresowanych przygodami psa Igora odsyłam do bloga: http://blondyniblondyna.blox.pl

Galeria znajduje się TUTAJ. Zapraszamy!

Psycholog Małgorzata Dudała


 
WIECZÓR MAGII Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:19
We wtorek 22 listopada mieliśmy w szkole prawdziwy WIECZÓR MAGII.

Na Sali gimnastycznej zebrało się około 150 dzieciaków ze szkół podstawowych i z naszego gimnazjum, by podziwiać  magiczne pokazy.  Na samym początku nieźle poczarowały uczennice  Ola Bajan, Magda Marzec i Magda Pierściecka, które przygotowały układ taneczny na stepach. Tuż po nich do akcji wkroczyli chłopcy z IIIc  Mateusz Suchanek i Brajan Glinowiecki. Chłopaki wprawili publiczność w osłupienie  między innymi  gotowaniem wody w papierowym kubeczku i świecącym słoikiem z wodą oliwą, kawą i solą.

W końcu nadszedł czas na profesjonalną iluzję,  na „scenie” pojawił się magik TOMASZ KABIS. Pan Kabis, wraz z asystentami z publiczności, wciągną zebranych  w niezwykły świat iluzji, czego namiastkę można zobaczyć w foto- galerii. 

Ten przemiły wieczór  po raz kolejny potwierdził, że "SZKOŁA NIE MUSI BYĆ NUDNA".

Galeria znajduje się TUTAJ.

Psycholog Małgorzata Dudała 
Dyskoteka andrzejkowa Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 27 listopada 2011 17:19
Dyskoteka andrzejkowa za nami


Sedcznie zapraszamy do przeglądania kilkudziesięciu zdjęć z dyskoteki andrzejkowej, organizowanej przez Samorząd Uczniowski, która odbyła się w czwartek 24 listopada 2011r.

Galeria z wydarzenia znajduje się TUTAJ. 
W walce na spostrzegawczość... Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 listopada 2011 18:47
W walce na spostrzegawczość wygrali uczniowie.

W środę 23.11. uczniowie bawili się w profilaktycznego detektywa. Szukali 10 pytań z zakresu profilaktyki uzależnień ukrytych przez pedagoga i psychologa  (dzięki pomocy nieocenionego Pana rzemieślnika) na szkolnych korytarzach. Odpowiedzi na pytania wpisywane były na kartę odpowiedzi. Na początku grudnia wśród uczestników zabawy rozlosowane zostaną nagrody.
Uczniowie bardzo szybko „wyśledzili” miejsca, w których ukryte zostały pytania- brawo dla wszystkich za spostrzegawczość.

Galeria znajduje się TUTAJ

Beata Laska


 
Spotkanie z niewidomym Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 listopada 2011 18:44
Spróbuj spojrzeć na świat, tak jak my go widzimy.

W dniu 21.11. br. odbyło się spotkanie młodzieży z Panem Bogdanem Gosławskim, który jest osobą niedowidzącą. Uczył jak pomagać osobom niepełnosprawnym, opowiadał i pokazywał, jak na co dzień te osoby żyją.
Spotkanie zorganizowane zostało wspólnie z Programem Centrum Aktywności Lokalnej w Szopienicach. Nasza szkoła razem z CAL przystąpiła do Programu Miejska Dżungla, który zakłada przybliżanie ludziom zdrowym świata ludzi niepełnosprawnych.

Zapraszamy do galerii, w której znajdują się zdjęcia ze spotkania.

Galeria znajduje się TUTAJ.


Beata Laska


Poprawiony: czwartek, 24 listopada 2011 18:47
 
11 Listopada Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 listopada 2011 09:24
11 Listopada

Zapraszamy do  przeglądania naszej nowej galerii z akademii z okazji 11 Listopada - Święta Odzyskania NIepodległości. Akademię przygotowali  uczniowie i uczennice klasy 2C pod kierunkiem pań Dybkowskiej i Kornasiewicz.

Galeria znajduje się TUTAJ.
 
«pierwszapoprzednia121122123124125126127128następnaostatnia»

Strona 123 z 128

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg