Menu witryny

Facebook


Compass corp
Start
Gimnazjum Nr 13 w Katowicach wita!
Klasa sportowa Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
wtorek, 19 marca 2019 09:17

Szkoła Podstawowa nr 44 w Katowicach

i

UKS „SOKÓŁ 43 AZS AWF” KATOWICE

ogłaszają nabór dziewcząt i chłopców do klasy sportowej (IV ) w roku szkolnym 2019/2020.

 

            Osobom zakwalifikowanym do klas sportowych Szkoła i Klub zapewniają bardzo dobre warunki szkoleniowe m.in:

- szkolenie w ramach Programu Szkolnych Ośrodków Siatkarskich

- wykwalifikowaną kadrę trenersko - instruktorską,

- bazę sportową (hala sportowa, sale gimnastyczne, basen, siłownia, kompleksy boisk ze sztuczną nawierzchnią,  w tym boiska do siatkówki plażowej),

- najwyższej jakości sprzęt sportowy i ubiory sportowe,

- udział w rozgrywkach ligowych w każdej kategorii wiekowej,

- udział w obozach szkoleniowych,

- udział we współorganizacji (jako mopersi) meczów Plus Ligi oraz rozgrywek Ligi Światowej w katowickim Spodku,

- opiekę medyczną lekarza sportowego, pielęgniarki oraz masażysty,

- zapewniamy możliwość kontynuacji nauki i szkolenia siatkarskiego w Liceum Ogólnokształcącym Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach, a następnie w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Zapewniamy również bardzo dobre zaplecze dydaktyczno-socjalne (trzy pracownie komputerowe, osiem klasopracowni multimedialnych, dwie biblioteki i biblioteka multimedialna, dwie stołówki szkolne z domowymi obiadami).  

Test sprawnościowy kandydatów do klasy sportowej (IV) zostanie przeprowadzony w dniu 04.04.2019r. o godz.17.00 na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 44 ul. Morawa 86.

Dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronach internetowych Szkoły w zakładce „Rekrutacja”.


Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 09:27
 
Rok szkolny za nami Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 lipca 2011 22:36
Rok szkolny za nami.

Miło nam poinformować, że 22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny. Mury naszej placówki opuści prawie setka trzecioklasistów. To był trudny ale chyba ciekawy rok. Wiele imprez, pikników, liczne sukcesy w nauce czyli coraz lepsza młodzież :-) Wszystkich z Was, kochani absolwenci, będzie nam bardzo brakowało, ale niestety takie jest życie. Na dalszej drodze edukacji życzymy Wam powodzenia!

Galeria z zakończenia roku znajduje się TUTAJ i TUTAJ.
Poprawiony: środa, 10 sierpnia 2011 17:17
 
Sukcesy w plażówce Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 września 2016 17:09Po zakończeniu sezonu halowego siatkarki Sokóła`43 rozpoczęły przygotowania do rozgrywek siatkówki plażowej. Dobrze przepracowany okres przygotowawczy zaprocentował bardzo dobrymi wynikami w Mistrzostwach Śląska i Polski.

W Turniejach finałowych Mistrzostw Śląska zdobyliśmy srebrny medal w kat.juniorek (Goździcka Dominika/Frątczak Agata, a także 4 i  7 miejsce, oraz brązowy medal w kat.młodziczek (Mołczan Weronika/Szupka Marta). Do Półfinałów Mistrzostw Polski awansowały te 2 zespoły (1 juniorek i 1 młodziczek).

Juniorki Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski rozgrywały w Błażowej (woj.podkarpackie). Po dwóch dniach walki z przeciwniczkami i niesamowitym upałem zajęły 4 miejsce i wywalczyły awans do finału.

Natomiast młodziczki walkę o finał rozgrywały w Ostrowcu Świętokrzyskim. I one również zajęły 4 miejsce premiowane awansem do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. Warto nadmienić, że w meczu o czołową czwórkę pokonały reprezentacyjną  parę z Wieliczki.

Finał Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywany był w Częstochowie. Nasze zawodniczki zajęły tam 7 miejsce (najlepsze ze wszystkich śląskich drużyn). Natomiast młodziczki Turniej Finałowy rozgrywały w Katowicach na boiskach Gimnazjum nr 18.  One również zajęły 7 miejsce.

Warto nadmienić, że Klub nasz zorganizował największą ilość turniejów siatkówki plażowej w kategoriach młodzieżowych (5 turniejów). Z naszego Klubu  do Finałów Mistrzostw Śląska awansowała również największa liczba zespołów: 3 w kat.młodziczek, 3 w kategorii kadetek i 4 w kat.juniorek. Żaden klub z woj. śląskiego nie mógł się poszczycić taką ilością zespołów grających w finałach.

Zapraszamy do galerii na Facebook.


Krzysztof Nowosielski


 
Mumia i daktyle... Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 lutego 2015 16:13

... czyli witamy w Tygodniu Egipskim!Kolejna klasa, tym razem 1C pod kierunkiem wychowawcy, pani Ewy Gaidy, zapoznaje nas z kulturą, rozrywką, zabytkami i pożywieniem kolejnego kraju. Tym razem arabski Egipt!

Zapraszamy do galerii zdjęć!


Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2015 21:44
 
Obóz w Korbielowie Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 01 marca 2019 11:38

OBÓZ SPORTOWY W KORBIELOWIE

 

Jak co roku dzieci  młodzież trenująca siatkówkę w szopienickim „Sokole`43” uczestniczyła w zimowym obozie sportowym. W tym roku obóz zorganizowano w dniach     16-23.02.2019r. w Korbielowie. W obozie uczestniczyło 35 dziewcząt i chłopców z klas sportowych  SP 44 (IV,V, VII i VIII) oraz kilka zawodniczek z grupy ćwiczebnej Sokoła  z SP 18.

Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w Domu Wczasowym „Pilsko”. Treningi odbywały się 2 razy dziennie na hali sportowej w pobliskiej szkole podstawowej.

Przed i po treningach na hali sportowej uczestnicy obozu w miejscu zakwaterowania   mieli do dyspozycji basen pływacki, jacuzzi, grotę solną, stoły do tenisa stołowego, „piłkarzyki”, bilard, salę dyskotekową. Z tych atrakcji ośrodka korzystali bardzo często, relaksując się po wyczerpujących treningach. Równie atrakcyjne były smaczne i obfite posiłki serwowane przez panie kucharki. Dokładek nie było końca.

W ramach zajęć treningowych rozgrywano turnieje i mecze siatkarskie z siatkarskimi klubami przebywającymi również na obozach w Korbielowie: UKS „ Mikrus” Katowice, UKS „Olimpia” Katowice i KS „Lechia” Mysłowice.

Przyjechaliśmy do Korbielowa w sobotę przy pięknej i słonecznej pogodzie. Przy takiej pogodzie również wyjeżdżaliśmy z obozu. Wszyscy cali i zdrowi, trochę zmęczeni fizycznie intensywnym wysiłkiem, ale zadowoleni.

Do zobaczenia na letnim obozie sportowym „Sokoła`43’ w Niechorzu.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 153

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg