Menu witryny

Facebook


Compass corp
Start
Gimnazjum Nr 13 w Katowicach wita!
Memoriał Stanisława Padlewskiego Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 września 2015 17:16
KOMUNIKAT
Zawodniczki drużyn kadetek i młodziczek  UKS„SOKÓŁ`43” brały udział w kolejnej edycji Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „Memoriał Stanisława Padlewskiego”. Turniej zorganizowano  w dniach 18-19.09. 2015r. w hali sportowej MOSiR w Myslowicach. W zawodach udział wzięło 16 drużyn (8 w kategorii kadetek i 8 w  kategorii młodziczek). Mecze rozgrywane były jednocześnie na czterech boiskach. Drużyny w każdej kategorii podzielono na dwie grupy 4 drużynowe. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Rewelacyjnie spisała się drużyna młodziczek, która zdecydowanie pokonała wszystkie rywalki (zarówno w grupie eliminacyjnej jak później w półfinale oraz w finale zawodów)

Wyniki drużyny młodziczek:
Grupa I
UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice – Silesia Volley Mysłowice I     2:0
UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice  - KPKS Halemba                       2:0
UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice – MOSM Tychy                         2:0

Półfinał:
 UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice  - MKS MOS Płomień Sosnowiec 2:1
FINAŁ:
UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice  - MKS Dabrowa Górnicza         2:1  

Zdecydowanie słabiej i poniżej swoich możliwości spisały się nasze kadetki. Niestety po bardzo przykrym i niebezpiecznym wypadku jaki zdarzył się w hali sportowej zespół został osłabiony kadrowo i w zawodach zajął 5 miejsce.

Drużyna młodziczek występowała w następującym składzie: Weronika Mołczan, Alicja Kuta, Julia Włosek, Dagmara Lisowska, Aleksandra Widera, Oliwia Wilczek, Marta Szupka, Olga Piegsa, Liwia Olejniczak, Zuzanna Smolarczyk, Weronika Skowrońska, Sandra Rzańska. Trenerzy: Eliza Wleciał i Krzysztof Nowosielski

Krzysztof Nowosielski

 
List MEN i GIS Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 16 listopada 2018 11:26

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany został do każdej szkoły w Polsce.      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                      

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

 

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

 Z wyrazami szacunku

 

Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny


Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 11:36
 
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 09 listopada 2018 09:48

8 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. Tak odradzała się Polska. Wszystkie klasy obejrzły program słowno-muzyczny, w którym wystąpili uczniowie klas 3c i 3a. W narracji, wierszach, tańcu oraz 9 pieśniach i piosenkach przedstawili wydarzenia związane z kształtowaniem się granic II Rzeczypospolitej. Uczennice klasy 3c wykonały bardzo ładną, estetyczną dekorację.” Za sterami” urządzeń technicznych jak zwykle chłopcy z 3c.

Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę.

Lucyna Kielar - Jaworska

Anna Bystroń - Piwowarska


Zapraszamy na naszego FB do galerii.Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 09:52
 
Letni obóz Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 września 2015 17:29
Letni obózSiatkarski obóz sportowy w Niechorzu

Po raz siódmy w Niechorzu siatkarki i siatkarze Sokoła`43 nad pięknym polskim morzem uczestniczyli w obozie sportowym. Od 6 do 18 sierpnia w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym „Mewa” położonym nad samym morzem przygotowywali się do kolejnego sezonu siatkarskiego. W tegorocznym obozie uczestniczyło prawie 80 dziewcząt i chłopców.

Zajęcia sportowe prowadzone były na hali sportowej, boiskach w „Mewie” oraz boisku na plaży. Rozgrywano turnieje i zawody sportowe. Organizowano wycieczki m.in. kolejką wąskotorową do Trzęsacza i Rewala, na latarnię morską w Niechorzu. W czasie wolnym uczestnicy obozu mogli relaksować się w pięknym basenie znajdującym się w „Mewie”, a także korzystać z kąpieli morskich w wyjątkowo ciepłym w tym roku Bałtyku. Nie zabrakło oczywiście dyskotek oraz ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Rozegrano również kilka meczy kontrolnych z grupami siatkarskimi przebywającymi również na zgrupowaniach w Niechorzu. Ale najwięcej emocji dostarczył mecz „młodzi kontra starzy”, w którym zmierzyły się drużyny młodych zawodników oraz trenerów i działaczy Klubu. Po raz drugi (w ubiegłym roku również) zwycięstwo odnieśli „młodzi”.

Był to chyba jeden z najbardziej udanych obozów sportowych w ostatnich latach. Wszystkie założone cele (sportowe i wypoczynkowe)  zostały zrealizowane.
Do zobaczenia w Niechorzu za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Krzysztof Nowosielski

Poprawiony: wtorek, 01 września 2015 17:30
 
Memoriał Karoliny Borończyk Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 01 czerwca 2015 14:23Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 13 im. Huberta Jerzego Wagnera, Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 AZS AWF” Katowice oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach byli organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „II Memoriał Karoliny Borończyk”.

Zawody zorganizowano dla uczczenia pamięci zmarłej przed dwoma laty młodej siatkarki Sokoła - uczennicy SP 27.W organizację turnieju po raz kolejny bardzo aktywnie włączyła się cała rodzina Karoliny oraz jej koleżanki i koledzy.

W tym roku w Turnieju udział wzięły trzy drużyny  naszego Klubu złożone z dziewcząt urodzonych  w 2001 roku - czyli rówieśniczek Karoliny. Rozegrano trzy mecze do dwóch wygranych setów. Arbitrami na turnieju byli profesjonalni sędziowie PZPS. Mecze odbywały się w sympatycznej i  przyjacielskiej atmosferze. W przerwach pomiędzy meczami zawodniczki korzystały z degustacji wypieków przygotowanych przez dziadków Karoliny. Na zakończenie turnieju uczestniczki spotkała kolejna niespodzianka w postaci kilku rodzajów pizzy.

Sportowo zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny „Sokół`43 AZS AWF  I” (Gimn.13) przed „Sokół`43 AZS III” (Gimn.13) oraz Sokół`43 AZS AWF II” (Gimn.19).

Drużyna „Sokół`43 AZS AWF  I”( Gimn. 13) występowała w składzie: Weronika Mołczan, Liwia Olejniczak, Alicja Kuta, Dagmara Lisowska, Julia Włosek, Sandra Rzańska, Olga Piegsa.

Wszystkie startujące zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Natomiast najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach oraz na poszczególnych pozycjach nagrody rzeczowe.

Dominika Zapała – MVP Turnieju
  • Alicja Kuta - najlepsza przyjmująca turnieju
  • Julia Włosek -  najlepsza atakująca  turnieju
  • Liwia Olejniczak – najlepsza rozgrywająca  turnieju
  • Olga Piegsa – najlepsza libero  turnieju
  • Oliwia Wilczek – najlepsza środkowa turnieju

Nagrody otrzymały również najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach:
  • „Sokół`43 AZS AWF-I” –Alicja Kuta
  • „Sokół`43 AZS AWF-II”-Dominika Zapała
  • „Sokół`43 AZS AWF-III” – Marta Szupka
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania rodzinie Karoliny za pomoc i wsparcie w organizację Turnieju.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski


 
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 153

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg