12 marca 2015 roku w auli Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach odbyła się uroczystość, w czasie której oficjalnie podpisano Akt Inauguracyjny powołania Katowickiej Akademii Minisiatkówki. Akademia działa jeż od kilku miesięcy. Natomiast w czasie tego spotkania sformalizowano jej działalność. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, wojewódzki koordynator S.O.S, dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele wychowanie fizycznego z tych szkół oraz uczennice klas sportowych z Gimnazjum nr 13.

Gimnazjum nr 13 w Katowicach powołując Akademię Minisiatkówki objęła swoim patronatem szkolenie młodych adeptek siatkówki w 7 katowickich szkołach podstawowych.

Szkolenie  z piłki siatkowej w Katowickiej Akademii jest  prowadzone w następujących szkołach: SP 31, SP 42, SP 44, SP 45, SP 51, SP 53, ZS-P nr 3. Organizatorzy Akademii planują włączanie w jej struktury kolejnych katowickich szkół podstawowych.

Koordynator S.O.S oraz dyrektor katowickiego gimnazjum przekazali nauczycielom współpracujących szkół materiały dydaktyczne pomocne do szkolenia siatkarskiego.

Krzysztof Nowosielski

Festiwal piłki siatkowej cd Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina
niedziela, 30 września 2018 19:01

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 ” oraz Wydział Edukacji i Spotu Urzędu Miasta Katowice byli organizatorami I Katowickiego Festiwalu Siatkówki.Turniej rozgrywany był dla uczczenia obchodów 20-lecia UKS „SOKÓŁ`43”.

Zawody rozgrywane były w dniu 22 i 23.09.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 15 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był w kategorii młodziczek. W zawodach udział wzięły 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”( I dr). Drugie miejsce zdobyła drużyna z MUKS „Michałkowice” z Siemianowic Śląskich, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”  Katowice (II dr). Czwarte miejsce zajął zespół KS „Lechia” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W I drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Oliwia Jonderko, w zespole  „Michałkowic” najlepszą zawodniczką została Monika Nazaruk, w II drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Dagmara Marońska, w zespole „Lechii” najlepszą zawodniczką została Jagoda Topolska.

W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii kadetek W zawodach uczestniczyły również 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Turniej wygrały zawodniczki UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z UKS „Mikrus” Katowice , trzecią lokatę zdobyła drużyna MUKS „Michałkowice” Siemianowice Śląskie, czwarte miejsce zajął zespół KS „Silesia Volley” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Karolina Haluch, w drużynie „Mikrusa” najlepszą zawodniczką została Kinga Walos, w drużynie „Michałkowic” najlepszą zawodniczką wybrano Julię Kaczmarczyk, w zespole „Silesii Volley” najlepszą zawodniczką została Agata Gaszczyk.

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii juniorek. W tych zawodach udział wzięły 3 zespoły: UKS „Jedynka” Rybnik, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec,UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny był zespół UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice,który wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyn MKS MOS „Płomień” Sosnowiec , trzecią lokatę zajęły zawodniczki z UKS „Jedynka” Rybnik.

Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Dominika Klosa, w zespole „Płomienia” najlepszą zawodniczką została Weronika Ślęzak, w zespole „Jedynki” najlepszą zawodniczką została Marta Urbańczyk.

W dniu 23.09.2018r. w hali OS „Kolejarz’ rozgrywano zawody w kategorii seniorek. W turnieju również udział wzięły 4 drużyny: KPKS „Halemba” Ruda Śląska, KS „Polonia” Łaziska Górne, SMS Jastrzębie Zdrój oraz gospodynie zawodów UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu zespół „Sokoła” pokonał 3:1 KPKS „Halemba”. W drugim meczu SMS Jastrzębie z Polonią w stosunku 3:1. Mecz o miejsce 3 w turnieju wygrała drużyna z Łazisk, natomiast w finale turnieju drużyna z Jastrzębia wynikiem 3:0 pokonała Sokoła.

Po zakończeniu tych zawodów trenerzy również wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W  zespole SMS Jastrzębie-Zdrój najlepszą zawodniczką została Urszula Lorenc, w zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Joanna Słomiany, w zespole „Halemby” najlepszą zawodniczką została Weronika Nalewajka, w zespole „Polonii” najlepszą zawodniczką została Magdalena Orzeszek.

Zakup nagród oraz finansowanie Festiwalu wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Poprawiony: niedziela, 30 września 2018 19:55

Turniej śląskich S.O.S-ów Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 października 2014 12:00

W dniach 23-24.10.2014r. w hali MOSiR Mysłowice rozegrano III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt uczestniczących w Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych województwa śląskiego w kategorii dziewcząt.

W tym roku w zawodach wystartowało 14 drużyn ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zespoły rywalizowały w poszczególnych rocznikach. W kategorii klas I wystartowało 6 drużyn, w klasach II – 4 drużyny, w klasach III gimnazjum i I liceum – 4 drużyny.

Drużyny z Gimnazjum nr 13 im. Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach w swoich kategoriach zajęły następujące miejsca:
  • Klasa 1a – 3 miejsce
  • Klasa 2a – 3 miejsce
  • Klasa 3a - 4 miejsce
Klasę 1a reprezentowały: Ewelina Adamska, Roksana Chromik, Alicka Kuta, Kamila Lasek, Dagmara Lisowska, Weronika Mołczan, Wiktoria Oberaj, Liwia Olejniczak, Olga Piegsa, Sandra Rzańska, Zuzanna Smolarczyk, Marta Szupka, Marta Ślacan, Wiktoria Tomaszewicz, Julia Włosek, Monika Ziaja. Ponadto ze szkoły partnerskiej (Gimnazjum 18) w zawodach uczestniczyła Natalia Ciesielska. Warto nadmienić, że ten zespół w walce o 3 miejsce w turnieju pokonał drużynę z Gimnazjum Sportowego w Dąbrowie Górniczej w stosunku 2:1 (25:23,18:23; 15:1) co jest pierwszym zwycięstwem naszej drużyny od kilku lat nad zespołem z tego miasta.

Klasę 2 a reprezentowały: Laura Piotrowicz, Barbara Jelonek, Sandra Dembek, Oliwia Pasoń, Oliwia Menc, Katarzyna Engelman, Martyna Sass, Karolina Chałemska, Nicole Gozdera, Anna Stojek, Kamila Wiśniewska, Justyna Ziaja, Ewa Grzybek, Monika Stolarczyk.

Klasę 3 a reprezentowały: Agnieszka Dobrowolska, Laura Giemza, Kaja Kowalczyk, Julia Nowak, Anna Olej, Wiktoria Poskard, Magdalena Solarz, Nicola Seremak, Agnieszka Wach, Wiktoria Zoremba, Oliwia Szymkowiak.

Oprócz rozgrywania zawodów sportowych dziewczęta ze wszystkich szkół miały przeprowadzone testy sprawnościowe. Po opracowaniu wszystkich danych koordynator wojewódzki wyłoni kadry wojewódzkie w poszczególnych klasach.

Poprawiony: czwartek, 19 marca 2015 15:30

Turniej siatkarski Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 grudnia 2014 16:21

Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego męskiego turnieju siatkarskiego, rozegranego w naszej szkole.

Poprawiony: czwartek, 19 marca 2015 15:28

Tydzień Hiszpański z 3B Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
czwartek, 29 stycznia 2015 16:01

Jak zwykle w czwartek, w ramach Święta Szkoły odbył się pokaz znanych postaci, tym razem pochodzenia hiszpańskiego. Na korytarzu szkolnym zauważyliśmy Salvadora Dali, Rafaela Nadala, Pabla Picasso, Penelopę Cruz, Julio i Enrique Iglessias. Występom towarzyszyła skoczna iberyjska muzyka zaś klimat dopełniła kawiarniana atmosfera z gospodarzem: wychowawcą klasy panią Zgadzaj.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z występu, poniżej zaś wtorkowy występ taneczny.

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2015 21:41

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»