Menu witryny

Facebook


Compass corp
Start
Gimnazjum Nr 13 w Katowicach wita!
Katowicka Akademia Minisiatkówki Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 marca 2015 15:5912 marca 2015 roku w auli Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach odbyła się uroczystość, w czasie której oficjalnie podpisano Akt Inauguracyjny powołania Katowickiej Akademii Minisiatkówki. Akademia działa jeż od kilku miesięcy. Natomiast w czasie tego spotkania sformalizowano jej działalność. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz miejskich, wojewódzki koordynator S.O.S, dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele wychowanie fizycznego z tych szkół oraz uczennice klas sportowych z Gimnazjum nr 13.

Gimnazjum nr 13 w Katowicach powołując Akademię Minisiatkówki objęła swoim patronatem szkolenie młodych adeptek siatkówki w 7 katowickich szkołach podstawowych.

Szkolenie  z piłki siatkowej w Katowickiej Akademii jest  prowadzone w następujących szkołach: SP 31, SP 42, SP 44, SP 45, SP 51, SP 53, ZS-P nr 3. Organizatorzy Akademii planują włączanie w jej struktury kolejnych katowickich szkół podstawowych.

Koordynator S.O.S oraz dyrektor katowickiego gimnazjum przekazali nauczycielom współpracujących szkół materiały dydaktyczne pomocne do szkolenia siatkarskiego.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski
 
List MEN i GIS Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 16 listopada 2018 11:26

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany został do każdej szkoły w Polsce.      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                      

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

 

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

 Z wyrazami szacunku

 

Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny


Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 11:36
 
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 09 listopada 2018 09:48

8 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. Tak odradzała się Polska. Wszystkie klasy obejrzły program słowno-muzyczny, w którym wystąpili uczniowie klas 3c i 3a. W narracji, wierszach, tańcu oraz 9 pieśniach i piosenkach przedstawili wydarzenia związane z kształtowaniem się granic II Rzeczypospolitej. Uczennice klasy 3c wykonały bardzo ładną, estetyczną dekorację.” Za sterami” urządzeń technicznych jak zwykle chłopcy z 3c.

Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę.

Lucyna Kielar - Jaworska

Anna Bystroń - Piwowarska


Zapraszamy na naszego FB do galerii.Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 09:52
 
Turniej siatkarski Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 16:21Zapraszamy do galerii zdjęć z dzisiejszego męskiego turnieju siatkarskiego, rozegranego w naszej szkole.

Galeria jest TUTAJ.Poprawiony: czwartek, 19 marca 2015 15:28
 
Turniej śląskich S.O.S-ów Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 października 2014 12:00
W dniach 23-24.10.2014r. w hali MOSiR Mysłowice rozegrano III Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt uczestniczących w Programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych województwa śląskiego w kategorii dziewcząt.

W tym roku w zawodach wystartowało 14 drużyn ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zespoły rywalizowały w poszczególnych rocznikach. W kategorii klas I wystartowało 6 drużyn, w klasach II – 4 drużyny, w klasach III gimnazjum i I liceum – 4 drużyny.

Drużyny z Gimnazjum nr 13 im. Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach w swoich kategoriach zajęły następujące miejsca:
  • Klasa 1a – 3 miejsce
  • Klasa 2a – 3 miejsce
  • Klasa 3a - 4 miejsce
Klasę 1a reprezentowały: Ewelina Adamska, Roksana Chromik, Alicka Kuta, Kamila Lasek, Dagmara Lisowska, Weronika Mołczan, Wiktoria Oberaj, Liwia Olejniczak, Olga Piegsa, Sandra Rzańska, Zuzanna Smolarczyk, Marta Szupka, Marta Ślacan, Wiktoria Tomaszewicz, Julia Włosek, Monika Ziaja. Ponadto ze szkoły partnerskiej (Gimnazjum 18) w zawodach uczestniczyła Natalia Ciesielska. Warto nadmienić, że ten zespół w walce o 3 miejsce w turnieju pokonał drużynę z Gimnazjum Sportowego w Dąbrowie Górniczej w stosunku 2:1 (25:23,18:23; 15:1) co jest pierwszym zwycięstwem naszej drużyny od kilku lat nad zespołem z tego miasta.

Klasę 2 a reprezentowały: Laura Piotrowicz, Barbara Jelonek, Sandra Dembek, Oliwia Pasoń, Oliwia Menc, Katarzyna Engelman, Martyna Sass, Karolina Chałemska, Nicole Gozdera, Anna Stojek, Kamila Wiśniewska, Justyna Ziaja, Ewa Grzybek, Monika Stolarczyk.

Klasę 3 a reprezentowały: Agnieszka Dobrowolska, Laura Giemza, Kaja Kowalczyk, Julia Nowak, Anna Olej, Wiktoria Poskard, Magdalena Solarz, Nicola Seremak, Agnieszka Wach, Wiktoria Zoremba, Oliwia Szymkowiak.

Oprócz rozgrywania zawodów sportowych dziewczęta ze wszystkich szkół miały przeprowadzone testy sprawnościowe. Po opracowaniu wszystkich danych koordynator wojewódzki wyłoni kadry wojewódzkie w poszczególnych klasach.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski

Poprawiony: czwartek, 19 marca 2015 15:30
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 154

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg