Gimnazjum Nr 13 w Katowicach wita!
Gry terenowe ze Strażą Miejską Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina
wtorek, 02 października 2018 20:37

W czwartek 27 września klasy 7a i 7b wzięły udział w Grze terenowej ze Strażą Miejską, projekcie profilaktycznym zorganizowanym na terenie Parku Bolina. Uczniowie mieli okazję zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności w trakcie wykonywania kolejnych zadań: udzielania pierwszej pomocy, zbierania informacji do sporządzenia portretu pamięciowego, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wielu innych. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Wszyscy dobrze się bawili na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała.

Zapraszamy na naszego FB do galerii.

L. Kielar-Jaworska

Poprawiony: wtorek, 02 października 2018 20:43

LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO KLASY SPORTOWEJ Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email

Dziewczęta                     Chłopcy
1.Nr 10 - 86 pkt.            1.Nr 8 - 55 pkt.
2.Nr 21- 74 pkt.             2.Nr 6 – 51 pkt.
3.Nr 4 – 73 pkt.             3.Nr 5 – 48 pkt.
4.Nr 8 – 70 pkt.             4.Nr 3 - 39 pkt.
5.Nr 20 – 66 pkt.           5.Nr 12 – 31 pkt.
6.Nr 3 – 65 pkt.             6.Nr 2 – 31 pkt.
7.Nr 13 – 59 pkt.           7.Nr 11 – 29 pkt.
8.Nr 18 – 56 pkt.           8.Nr 10 – 24 pkt.
9.Nr 2 - 52 pkt.              9.Nr 9 – 20 pkt.
10.Nr 19 - 49 pkt.          10.Nr 1 – 19 pkt.
11.Nr 17 – 41 pkt.         11.Nr 7 – 19 pkt.
12.Nr 6 – 41 pkt.           12.Nr 4 – 13 pkt.
13.Nr 5 – 37 pkt.           Rez. Nr 13 – 12 pkt.
14.Nr 7 – 35 pkt.
15.Nr 14 – 31 pkt.
16.Nr 15 – 28 pkt.
Rez. Nr 12 – 25 pkt.

Festiwal piłki siatkowej cd Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
niedziela, 30 września 2018 19:01

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 ” oraz Wydział Edukacji i Spotu Urzędu Miasta Katowice byli organizatorami I Katowickiego Festiwalu Siatkówki.Turniej rozgrywany był dla uczczenia obchodów 20-lecia UKS „SOKÓŁ`43”.

Zawody rozgrywane były w dniu 22 i 23.09.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 15 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był w kategorii młodziczek. W zawodach udział wzięły 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”( I dr). Drugie miejsce zdobyła drużyna z MUKS „Michałkowice” z Siemianowic Śląskich, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”  Katowice (II dr). Czwarte miejsce zajął zespół KS „Lechia” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W I drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Oliwia Jonderko, w zespole  „Michałkowic” najlepszą zawodniczką została Monika Nazaruk, w II drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Dagmara Marońska, w zespole „Lechii” najlepszą zawodniczką została Jagoda Topolska.

W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii kadetek W zawodach uczestniczyły również 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Turniej wygrały zawodniczki UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z UKS „Mikrus” Katowice , trzecią lokatę zdobyła drużyna MUKS „Michałkowice” Siemianowice Śląskie, czwarte miejsce zajął zespół KS „Silesia Volley” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Karolina Haluch, w drużynie „Mikrusa” najlepszą zawodniczką została Kinga Walos, w drużynie „Michałkowic” najlepszą zawodniczką wybrano Julię Kaczmarczyk, w zespole „Silesii Volley” najlepszą zawodniczką została Agata Gaszczyk.

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii juniorek. W tych zawodach udział wzięły 3 zespoły: UKS „Jedynka” Rybnik, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec,UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny był zespół UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice,który wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyn MKS MOS „Płomień” Sosnowiec , trzecią lokatę zajęły zawodniczki z UKS „Jedynka” Rybnik.

Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Dominika Klosa, w zespole „Płomienia” najlepszą zawodniczką została Weronika Ślęzak, w zespole „Jedynki” najlepszą zawodniczką została Marta Urbańczyk.

W dniu 23.09.2018r. w hali OS „Kolejarz’ rozgrywano zawody w kategorii seniorek. W turnieju również udział wzięły 4 drużyny: KPKS „Halemba” Ruda Śląska, KS „Polonia” Łaziska Górne, SMS Jastrzębie Zdrój oraz gospodynie zawodów UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu zespół „Sokoła” pokonał 3:1 KPKS „Halemba”. W drugim meczu SMS Jastrzębie z Polonią w stosunku 3:1. Mecz o miejsce 3 w turnieju wygrała drużyna z Łazisk, natomiast w finale turnieju drużyna z Jastrzębia wynikiem 3:0 pokonała Sokoła.

Po zakończeniu tych zawodów trenerzy również wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W  zespole SMS Jastrzębie-Zdrój najlepszą zawodniczką została Urszula Lorenc, w zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Joanna Słomiany, w zespole „Halemby” najlepszą zawodniczką została Weronika Nalewajka, w zespole „Polonii” najlepszą zawodniczką została Magdalena Orzeszek.

Zakup nagród oraz finansowanie Festiwalu wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski

Poprawiony: niedziela, 30 września 2018 19:55

Film z Tygodnia Meksykańskiego Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
czwartek, 29 stycznia 2015 15:45

Zapraszamy do obejrzenia zaległego występu tanecznego z Tygodnia Meksykańskiego. Występ przygotowała klasa 3D pod kierunkiem pani Zaskórskiej.

Poprawiony: poniedziałek, 16 marca 2015 21:41

FESTIWAL MINISIATKÓWKI Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 maja 2014 20:27
 FESTIWAL MINISIATKÓWKI

Siatkarski Ośrodek Szkolny działający w Gimnazjum nr 13 im. Huberta Jerzego Wagnera w Katowicach był organizatorem I Festiwalu Minisiatkowki dziewcząt i chłopców katowickich szkół podstawowych.

Głównym celem organizacji Turnieju było wyszukiwanie talentów siatkarskich do  szkolenia w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej w Gimnazjum nr 13.Kolejnym celem była integracja młodzieży i nauczycieli katowickich szkół podstawowych działających w powołanej niedawno Katowickiej Akademii Minisiatkówki.

Zawody były również  imprezą promującą Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które już niedługo zostaną rozegrane w naszym kraju.

Festiwal odbył się 15 maja 2014roku w hali OS „Szopienice”. W turnieju wystartowało 131 dziewcząt i chłopców. Zawody organizowane były w kategorii czwórek. Mecze rozgrywano  jednocześnie na 5 boiskach systemem „każdy z każdym” w 8 grupach.

Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Ideą Festiwalu było propagowanie siatkówki a nie rywalizacja o zwycięstwo w zawodach. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali złote medale. Dodatkowo wyróżniono najlepszą siatkarkę (Martyna Cholewa-SP 51) i najlepszego siatkarza (Arkadiusz Fijałkowski-SP 31) oraz najwyższą siatkarkę (Weronika Formowicz-SP 21) i najwyższego siatkarza (Mateusz Piłka-SP 42).

Organizatorzy w kolejnym roku szkolnym przewidują powołanie regularnych rozgrywek w minisiatkówce obejmujących cały obszar miasta Katowice.

Poprawiony: poniedziałek, 19 maja 2014 20:27

«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»