Menu witryny

Facebook


Compass corp
Start
PROFILAKTYCZNY LISTOPAD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 listopada 2011 17:06
PROFILAKTYCZNY LISTOPAD W GIMNAZJUM NR 13
Organizatorzy: Gimnazjum nr 13 oraz  MOPS- PCAL Szopienice

Listopad w naszym gimnazjum to czas na wzmożone działania profilaktyczne. Chcemy bowiem uczyć jak zdrowo i mądrze żyć. Współorganizatorem wszystkich ostatnich działań profilaktycznych było Centrum Aktywności Lokalnej Szopienicach.

Czas na pierwsze podsumowania. Wydaje się, że różnorodność propozycji sprawiła, że każdy w jakiś sposób włączył się do proponowanych działań profilaktycznych. A działo się naprawdę dużo!

Odbyły się spotkania z osobami niepełnosprawnymi między innymi z Panem Bogdanem Gosławskim osobą niedowidzącą, oraz Panią Magdaleną Kulus, autorką książki "Blondyn i blondynka". Autorka choruje na zanik mięśni, porusza się na wózku inwalidzkim, a towarzyszy jej ukochany pies Igor.

Uczniowie klas pierwszych mieli spotkanie edukacyjne z przedstawicielem policji: „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Na godzinach wychowawczych wszyscy uczniowie rozwiązywali test „Prawdy i mity o uzależnieniach”, na lekcjach biologii ( uczniowie klas I) oglądali film „Stop narkotykom”. Na informatyce uczniowie wypełniali ankietę „Komputer-przyjaciel, czy wróg?”

W ramach działań profilaktycznych były też konkursy. Młodzież szukała ukrytych na terenie szkoły pytań na temat profilaktyki pod hasłem „Profilaktyczny detektyw”, a następnie udzielała odpowiedzi walcząc o zajęcie punktowanych miejsc. Był też konkurs na krótki filmik „Wyrwany z sieci” na temat uzależnień od Internetu, a także konkurs plastyczny „Bądź mądry i nie pal”.

Ciekawym wydarzeniem o charakterze integracyjno - edukacyjnym, w którym uczestniczyło prawie 100 dzieci z szopienickich szkół był wieczór magii w wykonaniu Tomasza Kabisa, który pokazał jak realizować swoje  marzenia. W piątek tj. 25.11.br odbyła się bezalkoholowa zabawa Andrzejkowa  dla całych rodzin zorganizowana przez  wolontariuszy  Programu Centrum Aktywności  Lokalnej w Szopienicach. Oprócz dobrej zabawy były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. 

A na koniec komunikat specjalny: rozstrzygnięcie wszystkich konkursów odbędzie się na początku grudnia.

Beata LaskaPoprawiony: środa, 30 listopada 2011 17:08
 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg