Start
Aktualności
Rozprawy sądowe na lekcjach wosu Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 maja 2018 00:00
W tym tygodniu klasy trzecie gimnazjum realizowaly projekt w ramach WOS-u. Na lekcji zaprezentowały przygotowaną przez siebie scenkę dotyczącą rozprawy sądowej karnej lub cywilnej (temat wybrali sami).

Wszystkie lekcje obserwował a potem skomentował adwokat Pan Mecenas Sławomir Zaremba.

Dzieki jego ocenie uczniowie mogli dowiedzieć sie o zasadach pracy Sądów.

Wszystkim klasom gratulujemy pomysłowości w dialogach i przebraniach, w ciekawym pokazaniu dowodów procesowych oraz w bardzo dobrym opanowaniu procedur sądowych.Ewa Zielińska


 
Klasa usportowiona w naszej szkole. Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2018 07:38
Klasa usportowiona w naszej szkole.Szkoła Podstawowa nr 44 w Katowicach oraz UKS "Sokół 43 Katowice zapraszają wszystkich chętnych szóstoklasistów do tworzonej w Naszej Szkole VII klasy usportowionej o profilu piłka siatkowa.

Testy sprawnościowe odbędą się 14.06.2018 o godzinie 17:00 w sali sportowej  SP nr 44 ul. Brynicy 7 (budynek byłego Gimnazjum nr 13).


W klasie usportowionej oprócz realizowanej 4 godzinnej podstawy programowej z wychowania fizycznego, po zajęciach dydaktycznych trzy razy w tygodniu prowadzone będzie szkolenie siatkarskie w ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i treningów klubowych.

Oferujemy:
+Szkolenie siatkarskie prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów
+Udział w rozgrywkach sportowych
+Wyjazdy na obozy i turnieje
+Bogatą bazę dydaktyczno-szkoleniową w skład której wchodzą: basen, siłownia,2 sale sportowe, 3 boiska do siatkówki plażowej, wielofunkcyjne boiska tartanowe do gier zespołowych z bieżnią

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Szkoła Podstawowa nr 44 w Katowicach
tel. (32) 256 - 98 - 25
tel. (32) 256 - 98 - 87

Zapraszamy !
Poprawiony: czwartek, 07 czerwca 2018 08:22
 
Plażówka 2018 Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2018 07:36
 PLAŻÓWKA 2018

Sezon siatkówki plażowej został rozpoczęty już w połowie  kwietnia. Wobec sprzyjających warunków atmosferycznych  zespoły szopienickiego Sokoła bardzo mocno przepracowały okres przygotowawczy. Sezon rozgrywkowy rozpoczęły juniorki.

W Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Śląska Juniorek rozgrywanym w dniu 27.05.2018r. na boiskach MOSiR-u Sosnowiec wystartowało 17 zespołów. UKS „Sokół`43 AZS AWF” Katowice w tych zawodach reprezentowało 5 par. Niestety do Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska awansowała tylko jedna para Patrycja Bryl/Jessica Kubica.

Następnie do zawodów przystąpiły młodziczki, które swój Turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska rozgrywały 31 maja 2018 roku  na boiskach Szkoły Podstawowej nr 44 (dawniej Gimnazjum nr 13 im.Huberta Jerzego Wagnera). W tych zawodach udział wzięło 19 zespołów. Do Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska awansowała para Ewelina Mol/Jessica Brzezińska.

Kadetki rozpoczęły sezon rozgrywkowy w dniu 2 czerwca 2018 roku. W tym sezonie po raz kolejny trenowały pod czujnym okiem wychowanki  Klubu (byłej zawodniczki kadry Polski)- Natalii Płodowskiej.  Oczywiście Turniej Półfinałowy Mistrzostw Śląska rozegrano na boiskach  SP 44 (dawniej Gimnazjum nr 13).W zawodach wystartowało  17 zespołów. Sokoła reprezentowało 10 par. Z tego Turnieju awans do zwodów finałowych mogły uzyskać cztery zespoły. Niestety do finału awans uzyskały tylko jedna nasza drużyna Dagmara Lisowska/Marta Szupka.

Krzysztof Nowosielski


 
Konkurs Historia Polski a patriotyzm- od rozbiorów do niepodległości Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 maja 2018 19:54


W  jubileuszowym roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła stara się o uzyskanie tytułu SZKOŁA PATRIOTÓW. W związku z tym zaplanowano szereg przedsięwzięć.

W poniedziałek 7 maja odbył się  szkolny konkurs historyczny „Historia Polski a patriotyzm. Od rozbiorów do niepodległości”. Cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów. Łącznie w dwu kategoriach wiekowych Klasy IV – VI oraz klasy VII  i gimnazjalne wzięło udział 33 uczestników.

Wyniki szkolnego konkursu
Historia Polski a patriotyzm- od rozbiorów do niepodległości

I. W kategorii klas IV- VI:
                                 I miejsce   - Kornelia Rokicka i Piotr Lepiarz
                                 II miejsce  -  Natalia Karpińska
                                 III miejsce – Alan Stachula
Wyróżnienia – Zuzanna Głos i Szymon Krakowski

II. W kategorii klasy VII i gimnazjalne

                                 I miejsce  -  Sandra Gach   
                                 II miejsce  -  Karolina Izdebska i Natalia Sadowska  
                                 III miejsce  Filip Cybis

Wyróżnienia -   Patryk Kalina, Zuzanna Waja, Kamil Magiera, Adrian Plewniak, Nicol Stanik, Konrad Zegadło, Nadia Gnojczewska, Robert Makaruk, Klaudia Olejniczak, Łukasz Pieszko.
   
Nagrody zostały zwycięzcom zostały wręczone 11 maja podczas uroczystości „Mój dom to Polska".

Wiesława Dąbrowska i Lucyna Kielar-Jaworska


 
INformacje bibliotekarza Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 kwietnia 2018 00:00
Informuję, że od 23 04 do 10 05 w bibliotece szkolnej w budynku gim nr 13 jest prowadzona zbiórka książek dla pacjentów szpitali. Proszę o książki niezniszczone wydane po roku 2000, beletrystyka dla dorosłych, młodzieży, dzieci... 
Komunikat KZK GOP Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 maja 2018 00:00
Szybki i bezpłatny sposób na wyrobienie karty ŚKUP dla uczniów w Metropolii

Już w najbliższych dniach zostanie uruchomione nowe rozwiązanie technologiczne w systemie ŚKUP, które usprawni proces wyrabiania kart dla uczniów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Z nowej metody jako pierwsze skorzystają dzieci z miasta Lędziny.Szczegóły są TUTAJ.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 127

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 61 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg