Start
Aktualności
WIELKI SUKCES AGATY I MARTYNY! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 kwietnia 2018 00:00

Agata Antos i Martyna Chlodek (z klasy 3 c) zajęły II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie Silesia Incognita.

 Uczennice wykonały ciekawą prezentację na temat biskupa Tadeusza Szurmana i zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbył się 6 kwietnia w Tychach.

Warto zaznaczyć, że do rywalizacji przystąpiło 95 drużyn. Bardzo starannie przygotowały się etapu finałowego. Musiały wykazać się wiedzą o historii Śląska, słynnych Ślązakach, obyczajach i ciekawych miejscach regionu. Zakres materiału bardzo rozległy!

W czasie rozgrywki finałowej wykazały się nie tylko dużą wiedzą, ale także ogromnym opanowaniem. Spośród 30 drużyn, które zakwalifikowały się do pierwszej części finału, wyłoniono najlepszą szóstkę. Nasze dziewczyny kolejno pokonywały poszczególne drużyny, aż do momentu, kiedy pozostali reprezentanci dwóch szkół. Niestety to przedstawiciele Bytomia wygrali wycieczkę do Brukseli.

Nie muszę jednak dodawać, że dla nas Agata i Martyna są NAJLEPSZE!!!!!


Agnieszka Kowolik


 
Kolejny sukces z matematyki! Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 kwietnia 2018 00:00
Filip Michalski 7b - nasz Laureat z olimpiady matematycznej,
 BRAWO!!!

Poprawiony: środa, 18 kwietnia 2018 16:01
 
Informacja o stypendium szkolnym Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 kwietnia 2018 15:57

Informujemy, że można realizować stypendium szkolne za okres styczeń-czerwiec 2018.

Przypominamy, że stypendium realizujemy za miesiące, które minęły, aktualnie za styczeń, luty, marzec według tych samych zasad, które obowiązywały w poprzednim semestrze.

Dodatkowych informacji udziela pedagog szkolny.

Beata Laska


 
Turniej Wiedzy Pożarniczej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 kwietnia 2018 06:52
 13 kwietnia, nasi uczniowie wzięli udział w eliminacjach miejskich kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom.Klasy gimnazjalne reprezentowały nasze dwie uczennice  Ewelina Rudzka oraz Agata Antos.

Po trudnym teście pisemnym z bardzo dobrym wynikiem zakwalifikowały się do drugiej ustnej części konkursu , która poza wiedzą  wymagała również opanowania. Pytania w  Milionerach to pestka. Dziewczyny zdobyły kolejno:  Agata II oraz Ewelina III miejsce.  Jak widać 13 dalej jest dla nas szczęśliwa . Zajęliśmy dwa miejsca na podium i zgarnęliśmy cenne nagrody.

Agacie i Ewelinie gratulujemy!!!

Joanna Kusz-Drozdowska

 
Nabór do klasy sportowej Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 12:50
LISTA KANDYDATOW
UBIEGAJĄCYCH SIĘ O PRZYJĘCIE DO KLASY SPORTOWEJ (IV) W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 44 W KATOWICACH, KTÓRZY UZYSKALI POZYTYWNE WYNIKI PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ

1.Wiktoria Malcharek (109 pkt.)
2.Milena Tomczyk (57 pkt.)
3.Lena    Lubańska (72 pkt.)
4.Amelia Ledwoń (53 pkt.)
5.Zuzanna Śmietana (54 pkt.)
6.Anna     Gędoś  (57 pkt.)
7.AmeliaTobolska (58 pkt.)
8.Alan    Walęcki 61 pkt.)
9.Michał Podsiadło (189 pkt)
10 .Piotr Pawlik (87 pkt)
11.Igor Roślik (86 pkt.)
12.Szymon Roślik (84 pkt.)
13.Oskar Feszter (75 pkt)
14.Szymon Szatka (67 pkt.)
15.Igor Kuczka (47 pkt.)
16.Kacper Ulbrich (61 pkt.)
17.Jakub Warchał (66 pkt.)
18.Piotr Babiak (52 pkt.)
21.Mateusz Szczyrbowski (57 pkt.)
19.Justin Jamróg (58 pkt.)
21.Ksawery Błaszczyk (85 pkt.)


 
XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 07:30
Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” oraz Szkoła Podstawowa nr 44w Katowicach  byli organizatorami Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt „ XIV MAŁY MEMORIAŁ HUBERTA WAGNERA”. Turniej rozgrywany jest dla uczczenia pamięci patrona byłego Gimnazjum nr 13- Huberta Jerzego Wagnera. Trenera, który odnosił największe sukcesy w historii polskiej siatkówki.Zawody rozgrywane były w dniu 24.03.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 21 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był Turniej Minisiatkówki dziewcząt w kategorii „dwójek”. W zawodach udział wzięło 14 zespołów. Zawody rozgrywane były na czterech boiskach jednocześnie. W grupach mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. W następnym etapie również tym systemem rozgrywano mecze o poszczególne miejsca w Turnieju. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z ULKS „Start” Kłobuck. Drugie miejsce zdobyła drużyna z UKS „Sprint” Katowice, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. W przerwie pomiędzy poszczególnymi etapami turnieju zawodniczkom UKS „Sokół`43” rozdano pamiątkowe dyplomy za udział w rozgrywkach Mistrzostw Śląska w Minisiatkówce o Puchar Kinder + Sport.

 W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii młodziczek. W zawodach uczestniczyły 3 katowickie  drużyny. Turniej wygrały zawodniczki  UKS „Olimpia” Katowice.  Drugie  miejsce zajęła drużyna z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (IIdr.), trzecią lokatę zdobyła drużyna UKS „Sokół `43 SMS AZS AWF” Katowice (I dr.). Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) w tej kategorii została wybrana Anna Handrysik z drużyny UKS „Olimpia” Katowice 

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii kadetek. W tych zawodach udział wzięły 4 zespoły: UKS „Źródełko” Katowice, KPKS „Halemba” Ruda Śląska, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec i UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Walka o zwycięstwo w Turnieju trwała do ostatniego seta. Turniej dzięki lepszemu stosunkowi tzw. małych punktów wygrała drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice, drugie miejsce zajęła drużyna KPKS „Halemba” Ruda Śląska, trzecią lokatę zajęły zawodniczki z MKS MOS „Płomień” Sosnowiec, a czwarte miejsce w Turnieju przypadło drużynie z UKS „Źródełko” Katowice.

Najlepszą zawodniczką (MVP) w tej kategorii wiekowej wybrano Dagmarę Lisowską z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice.

Turniej sędziowali dwaj znamienici sędziowie- w kategorii młodziczek p. Henryk Darocha, a w kategorii kadetek  p. Wiesław Cieślik. Natomiast w Turnieju Minisiatkówki rolę sędziów pełniły dziewczęta z  trzeciej klasy gimnazjalnej (3a).

Zakup nagród oraz finansowanie Memoriału wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.

Zapraszamy do minigalerii.
                                                                                       
Krzysztof Nowosielski


Poprawiony: środa, 28 marca 2018 07:32
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 127

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 72 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip.jpg