Start
Aktualności
Szczyt klimatyczny ONZ Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
środa, 21 listopada 2018 14:02
  W Katowicach od 2 do 14 grudnia 2018 r. odbędzie się Szczyt klimatyczny ONZ czyli 24 Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Strefa Kultury będzie główną areną tego wielkiego spotkania.  Do Katowic zjedzie się prawie 30 tys. delegatów z ponad 200 krajów świata, w tym ważni politycy, dyplomaci, działacze ekologiczni, biznesmeni i dziennikarze.

SZCZYT KLIMATYCZNY ONZ (COP24)

W dniach od 16 listopada do 17 grudnia 2018 roku uruchomiony został Punkt Informacyjny o COP24 dla mieszkańców. Punkt Informacyjny zlokalizowany jest w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Rynek 1 i funkcjonuje w godzinach pracy Urzędu tj. w dniach od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30, w poniedziałki od 7:30 do 17:00. W Punkcie Informacyjnym można uzyskać bieżące informacje dotyczące organizacji Szczytu Klimatycznego w Katowicach. Uruchomione zostały dwa dedykowane numery telefoniczne: (32) 259-36-39 oraz (32) 259-34-03. Zapytania można również kierować droga elektroniczną na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .


 
List MEN i GIS Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 16 listopada 2018 11:26

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali w czwartek, 8 listopada br. do szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

- Apelujemy do rodziców odpowiedzialnych za zdrowie swoich dzieci, aby wyciągnęli wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra. Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa - napisali ministrowie we wspólnym liście, który wysłany został do każdej szkoły w Polsce.      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                      

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

 

Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

 

Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

 

Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

 

Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

 

 Z wyrazami szacunku

 

Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny


Poprawiony: piątek, 16 listopada 2018 11:36
 
100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
piątek, 09 listopada 2018 09:48

8 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie pt. Tak odradzała się Polska. Wszystkie klasy obejrzły program słowno-muzyczny, w którym wystąpili uczniowie klas 3c i 3a. W narracji, wierszach, tańcu oraz 9 pieśniach i piosenkach przedstawili wydarzenia związane z kształtowaniem się granic II Rzeczypospolitej. Uczennice klasy 3c wykonały bardzo ładną, estetyczną dekorację.” Za sterami” urządzeń technicznych jak zwykle chłopcy z 3c.

Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę.

Lucyna Kielar - Jaworska

Anna Bystroń - Piwowarska


Zapraszamy na naszego FB do galerii.Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 09:52
 
Gry terenowe ze Strażą Miejską Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
wtorek, 02 października 2018 20:37

W czwartek 27 września klasy 7a i 7b wzięły udział w Grze terenowej ze Strażą Miejską, projekcie profilaktycznym zorganizowanym na terenie Parku Bolina. Uczniowie mieli okazję zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności w trakcie wykonywania kolejnych zadań: udzielania pierwszej pomocy, zbierania informacji do sporządzenia portretu pamięciowego, znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wielu innych. Najlepsze zespoły otrzymały nagrody rzeczowe. Wszyscy dobrze się bawili na świeżym powietrzu, zwłaszcza że pogoda dopisała. 

                                                                                        
Zapraszamy na naszego FB do galerii.

L. Kielar-JaworskaPoprawiony: wtorek, 02 października 2018 20:43
 
Festiwal piłki siatkowej cd Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
niedziela, 30 września 2018 19:01

Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 ” oraz Wydział Edukacji i Spotu Urzędu Miasta Katowice byli organizatorami I Katowickiego Festiwalu Siatkówki.Turniej rozgrywany był dla uczczenia obchodów 20-lecia UKS „SOKÓŁ`43”.

Zawody rozgrywane były w dniu 22 i 23.09.2018r. na trzech obiektach sportowych: hali OS „Kolejarz” oraz salach sportowych SP 44 (ul.Brynicy 7 i Morawa 86). W turnieju udział wzięło 15 drużyn z kilku śląskich siatkarskich klubów sportowych.

W sali sportowej SP 44 przy ul. Morawa rozgrywany był w kategorii młodziczek. W zawodach udział wzięły 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny okazał się zespół z UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”( I dr). Drugie miejsce zdobyła drużyna z MUKS „Michałkowice” z Siemianowic Śląskich, a trzecią lokatę wywalczyła drużyna UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF”  Katowice (II dr). Czwarte miejsce zajął zespół KS „Lechia” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W I drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Oliwia Jonderko, w zespole  „Michałkowic” najlepszą zawodniczką została Monika Nazaruk, w II drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Dagmara Marońska, w zespole „Lechii” najlepszą zawodniczką została Jagoda Topolska.

W sali SP 44 przy ul. Brynicy rozgrywano turniej w kategorii kadetek W zawodach uczestniczyły również 4 drużyny. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Turniej wygrały zawodniczki UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Drugie miejsce zajęła drużyna z UKS „Mikrus” Katowice , trzecią lokatę zdobyła drużyna MUKS „Michałkowice” Siemianowice Śląskie, czwarte miejsce zajął zespół KS „Silesia Volley” Mysłowice. Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W drużynie „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Karolina Haluch, w drużynie „Mikrusa” najlepszą zawodniczką została Kinga Walos, w drużynie „Michałkowic” najlepszą zawodniczką wybrano Julię Kaczmarczyk, w zespole „Silesii Volley” najlepszą zawodniczką została Agata Gaszczyk.

W hali OS „Kolejarz” rozgrywano turniej w kategorii juniorek. W tych zawodach udział wzięły 3 zespoły: UKS „Jedynka” Rybnik, MKS MOS „Płomień” Sosnowiec,UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Bezkonkurencyjny był zespół UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice,który wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyn MKS MOS „Płomień” Sosnowiec , trzecią lokatę zajęły zawodniczki z UKS „Jedynka” Rybnik.

Trenerzy wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką (MVP) została Dominika Klosa, w zespole „Płomienia” najlepszą zawodniczką została Weronika Ślęzak, w zespole „Jedynki” najlepszą zawodniczką została Marta Urbańczyk.

 

W dniu 23.09.2018r. w hali OS „Kolejarz’ rozgrywano zawody w kategorii seniorek. W turnieju również udział wzięły 4 drużyny: KPKS „Halemba” Ruda Śląska, KS „Polonia” Łaziska Górne, SMS Jastrzębie Zdrój oraz gospodynie zawodów UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice. Zawody rozgrywano systemem pucharowym. W pierwszym spotkaniu zespół „Sokoła” pokonał 3:1 KPKS „Halemba”. W drugim meczu SMS Jastrzębie z Polonią w stosunku 3:1. Mecz o miejsce 3 w turnieju wygrała drużyna z Łazisk, natomiast w finale turnieju drużyna z Jastrzębia wynikiem 3:0 pokonała Sokoła.

Po zakończeniu tych zawodów trenerzy również wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W  zespole SMS Jastrzębie-Zdrój najlepszą zawodniczką została Urszula Lorenc, w zespole „Sokoła” najlepszą zawodniczką została Joanna Słomiany, w zespole „Halemby” najlepszą zawodniczką została Weronika Nalewajka, w zespole „Polonii” najlepszą zawodniczką została Magdalena Orzeszek.

Zakup nagród oraz finansowanie Festiwalu wsparł Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice oraz rodzice uczestniczek Turnieju.


Zapraszamy do galerii.

Krzysztof Nowosielski


Poprawiony: niedziela, 30 września 2018 19:55
 
Budżet Obywatelski Dodaj do Facebook`a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Admina   
sobota, 22 września 2018 18:51

Szanowni Mieszkańcy Szopienic i Burowca!
Dotyczy: Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice na 2019 rok. Informujemy, że w bieżącym roku został zgłoszony i poparty przez mieszkańców dzielnicy wniosek pod nazwą: „Remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 44 (budynek przy ulicy Brynicy 7) w Katowicach-Szopienicach-wymiana zniszczonego parkietu na wykładzinę typu Taraflex”. Przyjęcie do realizacji tego projektu spowoduje, że wymienione w nim prace remontowe zostaną zrealizowane ze środków Urzędu Miasta Katowice w ciągu najbliższych dwóch lat i przyczynią się do poprawy warunków prowadzenia zajęć dydaktycznych i szkolenia siatkarskiego, a także do poprawy bezpieczeństwa na tych zajęciach. Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o udział w głosowaniu i poparcie zgłoszonego przez mieszkańca Szopienic projektu. Prosimy również o zachęcanie bliskich i znajomych do głosowania na w/w/projekt. Od Państwa aktywności w głosowaniu zależeć będzie czy nasz projekt uzyska odpowiednią liczbę punktów i czy zostanie zrealizowany. Głosowanie w tym roku odbywa się w dniach 10-23 września 2018r. W głosowaniu może uczestniczyć każdy mieszkaniec zameldowany na terenie Szopienic i Burowca, który ukończył 16 lat. Głosować można internetowo na dwa sposoby: 1.Samodzielnie drogą elektroniczną ( strona www.bo.katowice.eu). Logowanie: Aby zagłosować należy na stronie głównej Budżetu Obywatelskiego kliknąć w baner „kliknij i zagłosuj”. Aby zalogować się do systemu należy podać swój PESEL oraz nazwisko panieńskie matki. Należy również zaznaczyć, że zapoznali się Państwo i akceptują treść oświadczenia. Po wprowadzeniu prawidłowych danych pojawi się lista projektów lokalnych (dzielnicowych) i ogólnomiejskich, na które można głosować. Po odkliknięciu projektu, na który chcą Państwo zagłosować należy podać swój numer telefonu komórkowego. Na ten numer otrzymacie Państwo SMS niezbędny do potwierdzenia oddania głosu. Szczegółowa instrukcja znajduje się na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego. 2. Dla osób, które mogą mieć problem z obsługą komputera lub nie mają dostępu do sieci internet w Filiach Biblioteki Publicznej ul.Obrońców Westerplatte 10 i ul. Hallera 28 zostały uruchomione Stacjonarne Punkty Głosowania. Stacjonarne Punkty Głosowania charakteryzują się tym, że oprócz udostępnienia mieszkańcom komputerów do głosowania, w wyznaczone dni i godziny będą w nich dyżurowali urzędnicy, którzy nie tylko pomogą wypełnić elektroniczny formularz głosowania, ale również będą uwierzytelniali oddanie głosu przez danego mieszkańca, bez konieczności używania sms kodów. (konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości). Uwaga: Każdy mieszkaniec ma 3 punkty. Prosimy oddać na w/w projekt. PAMIĘTAJMY: Projekt lokalny Szopienice-Burowiec ID:L15/11/V „Remont sali gimnastycznej w Szkole podstawowej nr 44 (budynek przy ulicy Brynicy 7) w Katowicach-Szopienicach” –wymiana zniszczonego parkietu na wykładzinę Taraflex”.


Poprawiony: sobota, 22 września 2018 18:58
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 127

Joomla 1.5 themes, hosting company.

Sondy

Ostatnie wakacje spędziłem/am
 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Biuletyn Informacji Publicznej

bip-org.jpg